IT,  komputery

Popularne usterki w telefonach i tabletach: rozbicie wyświetlacza

Niestety w nowoczesnych smartfonach nietrudno o usterkę – jak choć najczęstszą: rozbicie wyświetlacza dotykowego. Szczególnie niebezpieczny jest upadek z większej wysokości. Wówczas pojawia się pytanie – co dalej?  Najlepszym rozwiązaniem wydaje się być wizyta w serwisie specjalizującym się w tego typu usterkach.

Serwis telefonów i tabletów Prestige GSM w Krakowie – dlaczego warto?

Wiele osób widząc rozbity wyświetlacz wpada w panikę. Nowoczesne smartfony np. popularny Huawei P9 nie należą do urządzeń tanich. Rzeczywiście wymiana szybki i wyświetlacza w Huawei P9 także sporo kosztuje, ale niekiedy jest to jedyne rozwiązanie. W zdecydowanej większości, nawet kiedy urządzenie jest nowe ten rodzaj mechanicznego uszkodzenia nie podlega bezpłatnej naprawie (gwarancja nie obejmuje takich uszkodzeń). Trzeba jednak pamiętać, że tylko profesjonalnie przeprowadzona wymiana wyświetlacza w smartfonie chroni przed utratą gwarancji. Samodzielna próba może okazać się więc tragiczna w skutkach. Tutaj lista naprawa wraz z szczegółowym cennikiem serwisowanie telefonów: http://prestigegsm.pl/ceny-napraw-telefonow/

Samodzielna naprawa -dlaczego lepiej jej się nie podejmować?

Niestety samodzielna próba wymiany wyświetlacza w Huawei czy Samsungu Galaxy kończy się najczęściej z utratą ewentualnych praw gwarancyjnych, gdyż w czasie takiej operacji naruszone zostają plomby znajdujące się w środku urządzenia. Wiele osób odstrasza jednak dość wysoka cena takich usług. Jednak za dobrej jakości usługę w wielu serwisach trzeba sporo zapłacić. Dlatego też wiele osób decyduje się na samodzielnie podjęcie próby wymiany swojego digitizera. Kończy się to najczęściej wieloma problemami. W celu dodatkowego obniżenia kosztów oryginalny ekran wymienia się bowiem powszechnie na tani, nieoryginalny zamiennik, który mało kiedy prawidłowo funkcjonuje. Dlatego też mają w domu dobrej jakości urządzenie i warto zastanowić się co jest bardziej opłacalne – solidna i profesjonalna wymiana w autoryzowanym serwisie czy ryzyko utraty całego sprzętu. W zdecydowanej większości sytuacji, po przeanalizowaniu plusów i minusów obu sytuacji, lepiej jest zdecydować się na odwiedziny w renomowanym salonie czy serwisie zajmującym się takimi właśnie usterkami.

Możliwość komentowania Popularne usterki w telefonach i tabletach: rozbicie wyświetlacza została wyłączona