Pomysł na biznes – ubojnia drobiu

chickens-1272688_1280Od kilku lat rośnie produkcja drobiu w Polsce, podobnie jak eksport tego rodzaju mięsa na rynki zagraniczne. Około 80% wysyłanego za granicę polskiego drobiu trafia do krajów Unii Europejskiej, głównie do Niemiec i Wielkiej Brytanii, ale także do Czech i na Słowację. Głównym powodem tak dużego zainteresowania polskim drobiem jest jego niska cena, a także zmiany zwyczajów żywieniowych Europejczyków. Nie ma wątpliwości, że ubojnie i zakłady przetwórstwa drobiu to dzisiaj bardzo opłacalny biznes.

Duża inwestycja, która się opłaca

Jeśli ktoś myśli o uruchomieniu ubojni drobiu, musi mieć świadomość, że jest to bardzo poważna inwestycja. Aby firma przynosiła wymierne zyski, należy zainwestować w hale produkcyjne wyposażone w nowoczesne linie technologiczne, we własną oczyszczalnię ścieków i system utylizacji odpadów, przestrzegać wyśrubowanych norm pod względem higieny, a także jakości produkowanego mięsa świeżego i mrożonego. Biznes związany z drobiem to duże przedsięwzięcie, które jednak mądrze prowadzone może szybko przerodzić się w pełen sukces. Warto jednak pamiętać, że w branży już jest ogromna konkurencja i mogą ją wygrać tylko najnowocześniejsze firmy, które są w stanie dostarczyć szybko każde ilości mięsa doskonałej jakości w konkurencyjnych cenach.

Nowoczesna linia technologiczna podstawą biznesu

Najlepsze w tym momencie ubojnie drobiu nie szczędzą środków na unowocześnianie swojego zaplecza technologicznego, ponieważ tak naprawdę to ono decyduje o mocach przerobowych zakładu, a także o jakości produkowanego mięsa. Nowoczesna linia technologiczna ułatwia ponadto spełnienie wymagań jakościowych, które szczególnie dla mięsa przeznaczonego na eksport są bardzo zaostrzone. Aktualnie w Polsce istnieje kilka firm oferujących zarówno kompletne linie technologiczne dla branży mięsnej, jak i jej poszczególne elementy. Na przykład polska firma Renox, która istnieje na rynku od przeszło 50 lat, w ramach świadczenia ogólnych usług obróbki metali, wyspecjalizowała się w dostarczaniu rozwiązań dla przemysłu mięsnego. Z jej produktów korzystają największe firmy w Polsce. Haki rzeźnicze, transportery, stanowiska do obróbki mięsa, przenośniki, podajniki, a także całościowe linie technologiczne to tylko część asortymentu firmy, który obejrzeć można na stronie http://renox.eu.com/pl/.

Przy budowaniu biznesu z pewnością warto skorzystać z doświadczonych firm, które nie tylko dostarcz produkty najwyższej jakości, ale także pomogą opracować wydajną i efektywną linię uboju, spełniającą wymagania współczesnego rynku.