Podyplomowe studia ekonomiczne

img_2667_1445002975-1Podyplomowe studia ekonomiczne cieszą się w ostatnim czasie ogromną popularnością wśród absolwentów uczelni wyższych. Dedykowane są nie tylko studentom, którzy ukończyli kierunki ekonomiczne, ale także wszystkim tym, którzy postanowili poszerzyć swoje zawodowe horyzonty.

Podyplomowe studia ekonomiczne cieszą się w ostatnim czasie ogromną popularnością wśród absolwentów uczelni wyższych. Dedykowane są nie tylko studentom, którzy ukończyli kierunki ekonomiczne, ale także wszystkim tym, którzy postanowili poszerzyć swoje zawodowe horyzonty.

Dobrym wyborem podyplomowe studia ekonomiczne mogą okazać się dla wszystkich tych, którzy po zakończeniu edukacji mają trudności ze znalezieniem pracy, bądź nie realizują się w obecnie wykonywanych zawodach. I choć praktycy są zgodni, co do tego, że dzisiaj ponad wykształcenie, ważniejsze jest doświadczenie, to dla osób, które z ekonomią nie miały wcześniej styczności, podyplomowe studia ekonomiczne mogą być impulsem do wprowadzenia istotnych zmian w swoim życiu zawodowym.

Jakie są zalety studiowania podyplomowych kierunków ekonomicznych? Przede wszystkim dodatkowy dyplom pozwala podnieść swoje kwalifikacje oraz uatrakcyjnić CV w oczach pracodawcy. Dla wielu osób podyplomowe studia ekonomiczne pozwolą uzupełnić wiedzę, dla innych będą świeżym startem na nowej ścieżce zawodowej.

Jaką uczelnię wybrać? Na rynku istnieje wiele uczelni, które w swojej ofercie mają podyplomowe studia ekonomiczne. Przy wyborze odpowiedniej dla nas oferty warto kierować się kilkoma zasadami:

  1. Renoma uczelni – uniwersytety z bogatą tradycją warto wziąć pod uwagę, choć nie ma gwarancji, że studia akurat w murach tych uczelni będą miały największą wartość. Bardzo często uniwersytety nie nadążają za ofertą podyplomowych studiów ekonomicznych, z jaką można się spotkać w przypadku prywatnych uczelni, gdzie zajęcia bardzo często prowadzą praktycy, którzy znają realia pracy w zawodzie. Takie podejście wydaje się cenne pod kątem przygotowania zawodowego.
  2. Opinie studentów – w dobie Internetu nie trudno jest dotrzeć do osób, które właśnie ukończyły podyplomowe studia ekonomiczne. Na różnego rodzaju forach internetowych możemy natknąć się na absolwentów interesującego nas kierunku z różnych uczelni. Oczywiście należy umiarkowanie wierzyć we wszystko, co czytamy w Internecie, ale z pewnością opinie innych studentów mogą ułatwić nam wybór.
  3. Program studiów – wiele uczelni decyduje się publikować program danego kierunku na swoich stronach internetowych. Już po przestudiowaniu programu i zapoznaniu się z prowadzonymi zajęciami w ramach podyplomowych studiów ekonomicznych będziemy wiedzieli, czy w ogóle ofertę danej uczelni brać pod uwagę.

Decydując się na podyplomowe studia ekonomiczne warto zadać sobie pytanie o własną motywację i oczekiwania, wziąć pod uwagę program interesujących nas studiów, opinie o danym kierunku i uczelni, ale mieć również na uwadze fakt, że zdobyta w ten sposób wiedza pomoże nam podnieść kwalifikacje zawodowe i wzbogacić CV, co w dobie szybko zmieniającego się rynku pracy nie pozostanie bez znaczenia na najbliższe lata.