Dziecko

Plac zabaw w pokoju dla dziecka? Sprawdź, jak połączyć łóżeczko dziecięce z możliwościami zabawy za dnia.

Dobra aranżacja pokoju dziecięcego przewiduje nie tylko spanie czy miejsce na odrabiania lekcji, ale także strefę komfortu i do zabawy. Idealnym rozwiązaniem, które łączy dwie funkcje, są łóżeczka domki lub łóżeczka TIPI. Z jednej strony zdrowy sen, a z drugiej komfortowa i bezpieczna zabawa.

Dobra aranżacja pokoju dziecięcego przewiduje nie tylko spanie czy miejsce na odrabiania lekcji, ale także strefę komfortu i do zabawy. Idealnym rozwiązaniem, które łączy dwie funkcje, są łóżka domki lub łóżka TIPI. Z jednej strony zdrowy sen, a z drugiej komfortowa i bezpieczna zabawa.

Pokój dziecięcy powinien mieć wyznaczone strefy, w których dziecko wykonuje określone zadania. W jednym miejscu stoi biurko, komputer i krzesło. Jest to miejsce, w którym dziecko oddaje się grom komputerowy oraz obowiązkom lekcyjnym. Drugim miejscem jest sypialnia, miejsce, gdzie stoi łóżko dziecięce. Łóżko powinno być komfortowe, wygodne, przestronne z odpowiednim materacem i dobrze zabezpieczone. Jednak samo łóżeczko można połączyć z zabawą przez nietuzinkowe aranżacje i samą, nietypową konstrukcję. Jak scalić obie koncepcje w jednym meblu?

Zdrowy i błogi sen

Łóżka dla dzieci mogą łączyć w sobie zdrowy i bezpieczny sen. Przede wszystkim, aby sen był zdrowy, to łóżka dziecięce muszą zostać wykonane z naturalnych materiałów. Lite drewno bez zawartości szkodliwych chemicznych dodatków na pewno polepszy sen dziecka. Drewno tworzy przyjazny mikroklimat w pokoju i nie wywołuje alergii. Do tego pokrycie z wodnych farb ekologicznych podkreśli wymienione cechy.

Nie tylko materiały samej konstrukcji łóżka decydują o zdrowiu pociechy. Do tego dochodzą zabezpieczenia typu barierki lub zdrowy materac do łóżka o odpowiedniej przepuszczalności powietrza. Odpowiednio dobrany materac do spania pozwoli na dobrą wentylację ciała malucha, co uchroni je przed nadmierną potliwością i rozwojem bakterii i roztoczy. To znowu spowoduje, że nie będzie odchodów mikroorganizmów odpowiedzialnych za powstawanie alergii.

Przyjemne z pożytecznym, czyli łóżko domek i łóżko TIPI

Poza tym, że łóżeczka dziecięce są zdrowe i bezpieczne, mogą również być idealnym placem zabaw. Łóżka w kształcie domku czy namiotu indiańskiego spełniają wszystkie powyższe kryteria. Są wykonane z litego drewna, nie zawierają szkodliwych produktów chemicznych i detergentów np.: w farbach do koloryzacji mebli. Do tego mogą stworzyć idealne warunki higieniczne przez odpowiednio dobraną pościel i materac do łóżka.

Jednak największą ich zaletą jest możliwość stworzenia małego placu zabaw. Łóżko domek to przepiękna konstrukcja stylizująca klasyczny dom. Przy pomocy zwykłego materiału można wykonać nieszablonowe stylizacje klasycznego domu. Idealnym dopełnieniem aranżacji mogą być łańcuchy żarówek czy diod LED. W przypadku, gdy dzieci mają nieco inny gust, to alternatywą jest łóżko TIPI. Tworzy ona wzór namiotu indiańskiego, który można również dopełnić suknem czy aranżacją świetlną.

Zasady bezpiecznej zabawy są najważniejsze

Łóżeczka dla dzieci są stworzone tak, aby nie zagrażały w żaden sposób małym pociechom. Ich profile niskopodłogowe sprawiają, że maluszki nie zrobią sobie krzywdy podczas zabawy czy snu. Do tego posiadają możliwość montażu barierek ochronnych, który uniemożliwiają wypadnięcie maluszka na podłogę. Łóżka dziecięce marki Oliveo spełniają wszystkie opisane kryteria. Do tego można je dopełnić zdrowym i wygodnym materacem oraz pościelą ze zdrowej i ekologicznej bawełny. Bawełna jest certyfikowana, dlatego wiemy, że pochodzi z legalnych źródeł, nie była pryskana chemikaliami i barwiona silnie trującymi związkami.

Czy można połączyć zdrowy i długi sen z dobrą zabawą? Oczywiście, że można, ale trzeba wybrać łóżko dziecięce, które swoją konstrukcją stworzy opisane możliwości.

Jeden Komentarz