Porady

Pierwsza komunia – w domu czy w lokalu?

Organizacja imprezy z okazji przyjęcia przez dziecko komunii świętej to już tradycja, którą warto kultywować, aby podkreślić doniosłość chwili i uczcić ją z należytym szacunkiem. To także skuteczny sposób, aby dziecko mogło poczuć, że w jego życiu faktycznie wydarzyło się coś ważnego, z czego cieszy się cała rodzina. Wiele osób zastanawia się gdzie zorganizować imprezę. Jedni preferują warunki domowe, dla innych lepszym rozwiązaniem jest lokal na komunie. Każda z tych opcji ma swoje wady i zalety. Warto je poznać, aby móc dokładnie przeanalizować wszystkie korzyści.

Lokal na komunie – dlaczego warto zorganizować przyjęcie na wynajętej sali?

Coraz większa liczba osób decyduje się na organizację przyjęcia poza domem. Jest to przede wszystkim znacznie bardziej komfortowa opcja. Możemy także zaprosić większą liczbę osób z rodziny, które nie zmieściłyby się w mieszkaniu. Jakie jeszcze są zalety imprez w lokalu?

  • Rodzice mogą wspólnie z dzieckiem skupić się na przeżywaniu ważnych momentów, a nie na przygotowywaniu jedzenia, sprzątaniu oraz wykonywaniu innych czynności związanych z organizacją. Jest to także znaczna oszczędność czasu.
  • Każdy lokal na komunie oferuje rozbudowane menu, które bez problemu dopasujemy do swoich potrzeb oraz posiadanego budżetu. Można więc zdecydować się zarówno na skromny poczęstunek, wystawny obiad, jak i dłuższe przyjęcie.
  • Dużą zaletą komunii organizowanej na wynajętej sali jest także możliwość swobodnej rozmowy każdego członka rodziny, brak ścisku oraz przede wszystkim luźniejsza atmosfera. Nikt nie musi nerwowo biegać do kuchni, aby sprawdzić czy jedzenie jest już gotowe. Wszyscy goście będą mogli się zrelaksować, co z pewnością zaowocuje bardzo udanym przyjęciem.

Kiedy lepiej zdecydować się na komunię w domu?

Organizacja przyjęcia komunijnego w zaciszu własnego domu jest dobrym rozwiązaniem dla osób, które planują zaprosić zaledwie kilku członków rodziny i spędzić ten ważny dzień w kameralnym gronie. W takim przypadku, faktycznie dużo łatwiej przygotować całość dla mniejszej liczby osób. Możemy także zdecydować się na bardziej okrojone menu, w postaci jednodaniowego obiadu i deseru.

W warunkach domowych wiele osób czuje się luźniej, jednak z tego powodu nie zawsze udaje się nam uchwycić ważne momenty oraz doniosłość chwili. Jest to jednak dobre rozwiązanie dla osób dysponujących bardzo ograniczonym budżetem, dla których przyjęcie ma mieć charakter wyłącznie symboliczny. Warto wziąć pod uwagę również potrzeby dziecka, które w towarzystwie wyłącznie samych dorosłych może się po prostu nudzić.

Czy wynajęcie sali zawsze jest droższą opcją?

Jednym z głównych argumentów osób będących zwolennikami imprez w domu jest wysoki koszt wynajęcia lokalu. Oczywiście wszystko zależy od rodzaju obiektu w którym chcemy zorganizować imprezę, wybranego menu oraz ewentualnych dodatkowych atrakcji. Warto dokładnie przeanalizować koszty, gdyż może się okazać, że przygotowywanie posiłków we własnym zakresie wcale nie będzie dużo tańsze. Co więcej, należy doliczyć do tego czas poświęcony nie tylko na zakupy, gotowanie, ale również sprzątanie przed i po komunii oraz ustawianie stołów itp.

Nieodłącznym elementem przygotowań będzie także spory stres, który najpewniej będzie towarzyszyć nam aż do końca imprezy. Porównując obie opcje, może się okazać, że lokal na komunie wcale nie jest dużo droższym rozwiązaniem. Wartością dodaną z pewnością będzie spokój, pewność i możliwość cieszenia się chwilami z rodziną, bez nadszarpniętych nerwów.

Artykuł powstał dzięki uprzejmości Hotelu Astra z Poznania.

Dodaj komentarz