Penthousy w Warszawie

Penthousy w Warszawie cieszą się sporą popularnością przede wszystkim wśród ludzi młodych i nowoczesnych. To rodzaj mieszania, który zwykle składa się z dwóch poziomów i znajduje się na najwyższych piętrach budynku. W Polsce najwięcej lokali tego typu spotkać można oczywiście w stolicy.

Penthouse Warszawa Powiśle to przede wszystkim synonim prestiżu i luksusu. Na zakup takiego lokalu najczęściej decydują się ludzie młodzi (30-40 lat), którzy żyją w sposób nowoczesny. Prestiżowe penthousy są duże, nowocześnie wykończone i posiadają piękny widok na panoramę całego miasta. Niekiedy są dodatkowo wyposażone w basen, salę kinową lub jacuzzi. Zlokalizowane są tylko na najwyższych piętrach apartamentowców leżących w najatrakcyjniejszych dzielnicach miasta.

Wiele lokali tego rodzaju znajduje nabywców jeszcze przed zakończeniem inwestycji. Ceny wynoszą na ogół kilkadziesiąt tysięcy złotych za metr kwadratowy. Mimo to chętnych na penthousy nie brakuje. Dużą popularnością cieszą się również lokale z rynku wtórnego. Co ciekawe, i tak ceny penthousów w Polsce są znacznie niższe niż za granicą np. w Londynie czy Monte Carlo. Najdroższy na świecie penthouse z Monako kosztuje ponad 1 mld zł. Ma powierzchnię 3000 metrów kwadratowych i widok na Morze Śródziemne.

Ceny penthousów w ostatnim czasie nie spadły, tak jak miało to miejsce w przypadku pozostałych mieszkań. Oferta ta skierowana jest przede wszystkim do biznesmenów i kadry zarządzającej dużymi firmami. To zwykle osoby przed 40.  rokiem życia, które posiadają znaczne możliwości finansowe. Penthouse to tymczasem doskonały sposób na podkreślenie swojego statusu społecznego. Często takie lokale są też traktowane jako swego rodzaju lokata kapitału. Takie mieszkanie zarabia na siebie poprzez wynajem, a poza tym jej wartość rośnie wraz z upływem czasu. Na najem decydują się często odziały dużych międzynarodowych korporacji. Zwykle chcą one bowiem swoim pracownikom z kadry menadżerskiej i zarządzającej zapewnić najlepsze możliwe warunki mieszkalne.