Oświetlenie przedpokoju – jak je rozplanować?

Wybór odpowiedniego oświetlenia przedpokoju zależy od kilu różnych czynników. Pod uwagę musimy wziąć wielkość tego pomieszczenia, a także wielkość całego domu, styl wykończenia wnętrza i liczbę dostępnych źródeł światła.

Przedpokój nie wymaga od nas szczególnego rodzaju oświetlenia – wystarczy to podstawowe, aby równomiernie rozświetlić wnętrze. W tym celu najlepiej sprawdzają się lampy sufitowe, które możemy obecnie znaleźć w wielu interesujących wariantach. Jednak pojedyncza lampa może nie wystarczyć do tego, aby nadać całemu pomieszczeniu ładny wygląd. Dodatkowe oświetlenie może sprawić, że wnętrze będzie wyglądało bardziej przytulnie lub będzie mogło być wykorzystane także do zrobienia makijażu. Co więcej, atrakcyjnie prezentujące się oświetlenie sprawi, że nasz dom lub mieszkanie będą naszą efektowną wizytówką.

 

Lampy do przedpokoju

Odpowiednio dobrane lampy są też w stanie podkreślić elementy dekoracyjne, na przykład znajdujące się na ścianach obrazy i grafiki. W Tym celu dobrze sprawdzają się lampy ścienne. Możemy też postawić na ozdobne artykuły oświetleniowe, na przykład girlandę lampek oplecioną wokół lustra. Inna propozycja to lampy stolikowe, które możemy ustawić na komodzie, konsoli czy nawet na parapecie.

 

Przedpokój również może wyglądać przytulnie. Gd chcemy osiągnąć taki właśnie rezultat, warto skorzystać z różnych produktów, na przykład dobrym wyborem będą lampy Philips posiadające funkcję Hue pozwalającą na wybranie barwy światła przez aplikację smartfona. Urządzenie może też samo dobierać scenerie świetlne, dając nam wyjątkowe doznania.

 

O czym warto pamiętać?

  • wielkość lampy powinna być dopasowana do wielkości pomieszczenia – nie kupujmy dużej lampy do malutkiego przedpokoju, ponieważ przytłoczymy wtedy wnętrze, z kolei mała lampa w dużym pokoju po prostu się „zgubi”
  • jasne oświetlenie w przedpokoju sprawdzi się najlepiej rano, z kolei na wieczorny powrót wybierzmy światło cieplejsze
  • światło można zastosować również w meblach – możemy podświetlić lustro, zainstalować lampki w szafie