Organizacja wesela nie taka prosta

bride-and-groom-1176143_1280Każdy, kto ma za sobą swoje własne wesele wie, że jego organizacja wcale nie była taka prosta i przyjemna. Oczywiście – ten dzień będzie jednym z najpiękniejszym w życiu każdej pary, ale okres przygotowań do zabawy weselnej może naprawdę dać nam w kość… Bowiem rozpoczęcie przygotowań do wesela bardzo często zaczyna się nawet na kilka lat przed planowaną imprezą! Spójrzmy na wszystkie kwestie związane z weselem oraz na to, z czym tak naprawdę musi zmierzyć się Para Młoda przygotowująca jeden z najpiękniejszych dni w swoim życiu.

Zazwyczaj wszystko zaczyna się w dniu, w którym to kobieta dostaje ten długo oczekiwany pierścionek zaręczynowy… Następnie zaczynamy myśleć o weselu, o ślubie i o wszystkim tym, co będzie następstwem samych zaręczyn. Bowiem wszyscy Ci, którzy decydują się na zaręczyny, tym samym decydują się na bycie ze sobą przez całe życie, a co za tym idzie – czas na weselne przygotowywania!

Zaczynamy od ustalenia terminu. Ten zależy przede wszystkim od terminu sali i terminu w Kościele – o ile decydujemy się na Ślub Kościelny. Jedni decydują się na skromny ślub w niewielkiej sali, drudzy chcą ogromne wesele z dużą ilością gości w prestiżowym lokalu – wedle gustu i upodobań. Tak czy inaczej, ustalony termin Ślubu i wesela będzie jednym z pierwszych kroków, które musimy podjąć.

A skoro już mamy ustalony termin… musimy zająć się całą organizacją imprezy weselnej, bo przygotowań nie jest mało! I nie dajmy się oszukać, że przecież jest jeszcze tyle czasu, że na pewno ze wszystkim zdążymy na czas… Czas płynie bardzo szybko i niestety nieubłaganie – przygotowania warto zacząć jak najszybciej, by dopiąć wszystko na ostatni guzik.

Jeśli decydujemy się na lokal, który w swojej ofercie ma catering, przystrojenie sali i inne kwestie z tym związane, to z pewnością przygotowań i pracy będziemy mieli dużo mniej. W takim przypadku jedyne co musimy zrobić, to ustalić jadłospis, dekoracje, przebieg samego wesela. Jeśli decydujemy się na to, by samemu przygotować wszystko we własnym zakresie – pracy z pewnością będzie dużo więcej, chociaż z pewnością taniej.

Wesele to przede wszystkim dobra zabawa zarówno dla samej Pary Młodej, jak i dla wszystkich zaproszonych i przybyłych gości. Aby zabawa była rzeczywiście udana i pozostawiła mnóstwo niesamowitych wspomnień, musimy zastanowić się nad tym, jak chcielibyśmy ją zorganizować. Owszem – atmosferę zabawy tworzą przede wszystkim przybyłe na zabawę osoby, czyli nasi goście. Natomiast do nas należy zadbanie o to, by rzeczywiście dobrze się bawili. Każdy, kto na polskim weselu był chociaż raz to wie, że na weselach organizuje się różnego rodzaju zabawy, konkursy i inne atrakcje, dzięki którym wesele ma swój własny, niepowtarzalny klimat. Dlatego tak ważną kwestią jest dobór odpowiedniej ekipy organizacyjnej – DJ-a, orkiestry, czy wodzireja, którzy to poprowadzą całą zabawę weselną. I tutaj też musimy pamiętać o tym, że bez znaczenia, czy jest to zespół, orkiestra, DJ czy wodzirej – terminy i rezerwacje musimy ustalać z dużym wyprzedzeniem.

Organizacja wesela nie należy do najprostszych i z pewnością pochłonie mnóstwo naszego czasu… Natomiast jest to jeden z najpiękniejszych dni w życiu każdej pary – warto!

Wodzirej na poprawiny? Lepiej trafić nie mogłeś!