Organizacja ceremonii ślubu i wesela

Ślub to bardzo ważny dzień w życiu każdego człowieka. Jego organizacja jednak często sprawia wiele kłopotów i stresu, dlatego warto dobrze się do tego przygotować i przemyśleć wszystko dużo wcześniej.

Aktualnie na rynku terminy powinny być rezerwowane z około 2 letnim wyprzedzeniem. Warto pół roku wcześniej siąść z partnerem i zastanowić się jakie są nasze oczekiwania oraz możliwości. Takie chłodne przekalkulowanie wszystkiego oszczędzi w przyszłości wielu stresów i pomoże zorganizować ceremonię marzeń. Dzięki temu unikniemy wielu kłótni i nieprzyjemności i sprawimy, że dzień naszego ślubu będzie jednym z najcudowniejszych wspomnień nie tylko dla nas, ale także dla naszych gości.

O czym warto pamiętać ?

Są pewne sprawy dosyć oczywiste, o których narzeczeni zwykle pamiętają i planują je wcześniej. Jest to głównie zarezerwowanie samej daty ślubu w kościele bądź urzędzie. Zamówienie sali, oprawy muzycznej i dobranie weselnego menu. Oczywiście pamiętamy także o stroju zarówno dla pani jak i pana młodego. O dziwo zwykle również na pierwszy plan wysuwają się pomysły, które nie są do końca typowe, ale na których bardzo nam zależy np. czekoladowa fontanna, czy gołębie, które przynoszą obrączki lub zabawna fotobudka z różnorodnymi dodatkami lub wynajęcie na ten dzień drona. Im bardziej absurdalne i nietypowe pomysły tym szybciej przychodzą do głowy. Nie pamiętamy natomiast o bardzo ważnych sprawach, które załatwiane na ostatnią chwilę mogą przysporzyć problemów.

 Do takich spraw zaliczamy szczególnie dekoracje sali. Warto przemyśleć to wcześniej, ponieważ dekoracje eventowe to często nie jest sprawa łatwa do wykonania. Jeśli zależy nam na wyjątkowym wyglądzie kościoła/sali to warto rozważyć firmę, która tworzy profesjonalne scenografie. Wszystko zależy od tego jakim dysponujemy budżetem. Choć nie jest to tania sprawa zamówienie dekoracji odpowiednio wcześniej na pewno pozwoli dużo zaoszczędzić. Podobnie jest z ciastami. Rezerwując sale warto o nie zapytać. Nie wszystkie kuchnie realizują zamówienie na ciasta, a nawet jeśli to nie zawsze są one dobrej jakości. Tutaj również im wcześniej poszukamy odpowiedniej firmy, tym niższe koszty i większe prawdopodobieństwo, że znajdziemy dobrą jakość. Pamiętajmy także o fotografie oraz osobie, która nakręci ślub. Tutaj również lepiej rezerwować z wyprzedzeniem i poszukać w internecie różnych ofert. Porównać zdjęcia i ceny i na spokojnie wybrać najlepszą dla nas opcję.