Ograniczenia dietetyczne, które należy rozważyć prowadząc firmę cateringową

Wraz z restrykcjami dietetycznymi zmieniła się nowoczesna etykieta usług kulinarnych. Każde oferta wiążąca się z przygotowaniem i dostarczeniem posiłków lub napojów do domu klienta powinna być zaproszeniem do zdrowego odżywiania. Dziś spersonalizowany catering musi brać pod uwagę wiele ograniczeń dietetycznych i alergii. Obecnie posiłki muszą być dostosowane od wegetarian, bezglutenowców lub ludzi uczulonych na soję.

Firma cateringowa pragnąca zaistnieć na rynku musi przygotowywać specjalne menu dla klientów z nietolerancją pokarmową i na specjalne wymagania dietetyczne.

Oto pięć wskazówek, które pomogą sprostać wymaganiom wszystkich klientów

  1. Ograniczenia żywieniowe stanowią kluczową część komunikacji z klientem

    Przygotowanie się do różnych wniosków żywieniowych wymaga czasu, planowania i wcześniejszego powiadomienia. Firma cateringowa musi dostarczyć fantastyczne, smaczne potrawy dla każdego. Aby to zrobić, nie można unikać przygotowywania menu ze specjalnymi wymaganiami dietetycznymi. 

2. Ustanowienie restrykcji żywieniowych w firmie cateringowej i prowadzenie odpowiedniego marketingu to podstawa

Dostosowanie się do wymagań klientów daje przewagę nad konkurencją. Badania medyczne donoszą, że duża część społeczeństwa cierpi na alergię pokarmową. Ponadto częstą przypadłością są choroby układu pokarmowego, cukrzyca, otyłość i inne a wszystkie zasadniczo związane z przestrzeganiem odpowiedniej diety.

     Firma cateringowa musi nauczyć się, jak zaspokoić różne potrzeby i wymagania dotyczące diet, aby pomóc tym osobom cieszyć się posiłkami i odpowiednio rozwinąć firmę. Dobrze działający marketing to dobrze poinformowany klient o tym, co firma może zrobić dla osób z nietolerancją i specjalnymi potrzebami dietetycznymi. Trzeba mieć odrębne menu online, na przykład w celu promowania swojej wiedzy kulinarnej w tej dziedzinie.
   
      Planując działalność związaną z cateringiem dietetycznym warto zapoznać się z listą ograniczeń dietetycznych, w tym:

Choroba celiakii (bez glutenu): stan autoimmunologiczny, w którym organizm nie toleruje glutenu, który jest powszechny pszenicy, życie i jęczmieniu. Niektórzy ludzie mają wrażliwość na gluten, i doświadczają objawów celiakii.

Nietolerancja laktozy: oznacza nietolerancję mleczną, występuje wtedy, gdy organizm nie może trawić laktozy, powszechnie występującej w mleku i produktach mleczarskich.

Makrobiotyczne: Zazwyczaj zboża, jako dodatek do żywności, uzupełnione warzywami lokalnymi, a także unikanie wysoce przetworzonej żywności i większości produktów zwierzęcych.

Alergia na orzechy: Nadwrażliwość na orzechy, na które układ odpornościowy reaguje zbyt silnie. Te orzechy obejmują migdały, orzechy brazylijskie, orzechy laskowe, kasztany, orzechy włoskie, pistacje, orzechy makadamia, orzechy pekanowe, a nawet kokos.

Dieta jaskiniowców: opierająca się na rodzajach środków spożywczych, prawdopodobnie jadalnych przez wczesnych ludzi, a więc głównie mięsa, ryb, warzyw, owoców, a także produktów mleczarskich lub zbożowych i przetworzonej żywności.

Alergia na orzeszki ziemne: alergia ta różni się od alergii na orzechy ze względu na jej powszechność. Ekspozycja może powodować anafilaksję, która wymaga natychmiastowego leczenia.

Surowy weganizm: łączy weganizm i surowy foodizm, który wyklucza wszystkie produkty pochodzenia zwierzęcego i żywności gotowane powyżej 48 stopni Celsjusza.

Alergia na soję: U dzieci częściej niż u dorosłych, ta alergia jest często zarastająca. Soja znajduje się w mleku sojowym, tofu i białku sojowym dodawanym do hamburgerów, na przykład mąki sojowej, stosowanej w komercyjnych wypiekach.

Wegetarianizm: dieta roślinna z surowym wyłączeniem mięsa i ryb.

Wegańskie: Wyeliminowanie wszystkich produktów pochodzenia zwierzęcego z diety, w tym jaj, mleka i nabiału.