Odzież medyczna w różnych kolorach, a psychologia

Jak udowodniono w licznych badaniach nad kolorami oraz odbieraniem ich przez mózg, mogą one oddziaływać na osoby w różnoraki sposób. Wszystko zależy od koloru, jego natężenia oraz odcienia. Z tego względu zastąpiono białą odzież medyczną kolorową.

Barwne ciuchy mają duży wpływ na samopoczucie osoby jej noszącej, jak i również na całe otoczenie. Odzież medyczna w różnych kolorach oddziałuje również na to, jak postrzegają personel pacjenci. Z tego względu należy dokładnie przemyśleć zakup fartucha medycznego a w szczególności jego kolor! Warto na przykład dobierać barwę uniformu do wykonywanej profesji.

Odcienie niebieskiego

Odzież medyczna w odcieniu błękitu, lazuru, granatu czy też ciemnego atramentu powinna być noszona przez osoby spostrzegawcze i odznaczające się dużą wnikliwością podczas rozwiązywania problemów. Barwa ta jest symbolem intelektu, a co więcej wzmacnia autorytet. Z tego względu odzież w tej barwie powinna być noszona przez chirurgów.

Seledyn idealny do gabinetów rehabilitacyjnych

Odzież medyczna w kolorze seledynu czy też ciemnej zieleni powinna być noszona przez rehabilitantów oraz ortopedów. Są to zawody dla osób budzących zaufanie, a te barwy pomagają w podtrzymaniu wrażenia bezpieczeństwa oraz wiarygodności. Co ciekawe, zieleń oraz jej pochodne działają kojąco oraz relaksująco. Pomagają więc pacjentom odprężyć się podczas wykonywanych zabiegów.

Wzorzysta odzież medyczna

Od dłuższego czasu w szpitalach i przychodniach można spotkać lekarzy oraz pielęgniarki w ciekawych kolorowych uniformach. Barwna odzież medyczna nieprzypadkowo noszona jest przez te osoby. Jest to nawiązanie do profesji, zazwyczaj pediatrów oraz pielęgniarek na oddziałach, gdzie znajdują się dzieci. Mali pacjenci chętniej współpracują z personelem, który nosi ciuchy w przyjazne wzorki, czy też postacie z bajek. Czują się wtedy bezpieczniej i są bardziej skore zaufać doktorowi. Dobrze, gdy kolorowej odzieży towarzyszy także uśmiech i miłe słowo.