Odpowiedni laptop dla biznesmena, czyli jaki? Podstawowe cechy laptopów biznesowych

Nowoczesny biznesmen musi mieć zawsze przy sobie świetnej jakości laptop. Niezależnie od wielkości firmy, jaką prowadzi, to urządzenie jest jego podstawowym atrybutem. Dobrze dobry, zwiększa efektywność pracy i zapewnia wyjątkowy komfort podczas załatwiania spraw biznesowych. Jaki laptop dla biznesmena wybrać? Sprawdź!

Laptop dla biznesmena – czyli jaki?

Na co należy zwrócić uwagę kupując laptop biznesowy 2019? Przede wszystkim na wydajność, nowoczesność i komfort pracy, jaki zapewnia laptop do pracy w terenie. Biznesmani potrzebują urządzeń, które będą mogli zabrać ze sobą w dowolne miejsce, a także pracować na nich podczas podróży służbowej. Niewielki, cienki i ważący bardzo mało laptop biznesowy do 4000 na pewno będzie dla nich odpowiednią opcją.

Laptop dla biznesmena nie musi być drogi. Można mieć stosunkowo tani laptop, jeżeli pod uwagę weźmiemy biznesowe laptopy poleasingowe. Laptopy po upływie świadectwa leasingowego (najczęściej 3 lata) są odbierane z korporacji. Broker przed wprowadzeniem tego sprzętu ponownie na rynek wtórny dokładnie sprawdza stan techniczny i wizualny laptopa, komputera czy monitora. Sprzęt zostaje sklasyfikowany jako grade A+, A, B lub C. Niestety klasyfikacja sprzętu poleasingowego nie jest objęta żadną normą co powoduje, że każdy sprzedawca sam wyznacza standardy panujące we firmie. W związku z tym najlepiej przed pierwszym zakupem sprzętu poleasingowego poprosić o real foto jednostki, która nas interesuje.

Warto zwrócić uwagę na fakt, że laptopy poleasingowe najczęściej pracują w stacjach dokujących z podpiętą zewnętrzną klawiaturą i myszką. Oznacza to, że klawiatura jak i gładzik nie są wytarte. Podczas spotkań biznesowych ciężko będzie zauważyć, że mamy do czynienia z używanym laptopem. Laptopy biznesowe z serii Latitude, EliteBook, ThinkPad T zbudowane są z najlepszych materiałów dostępnych w danym momencie na rynku. Świadczy o tym chociażby cena zakupu nowych laptopów z powyższych serii. Należy przygotować się na wydatek rzędu 7000 złotych. Atutem zakupu poleasingowego sprzętu IT jest fakt, że za ok. 1/3 ceny pierwotnej możemy posiadać tani dobrej klasy sprzęt, który przykuje uwagę podczas spotkań biznesowych a nie zrujnuje kieszeni kupującego.

Jaki laptop biznesowy? Wybieramy laptop do pracy

Notebook HP Elitebook 840 G2 i5-5300U to laptop biznesowy do 3000, który charakteryzuje się bardzo atrakcyjną ceną. Ponadto jest to laptop do pracy biurowej 2019 klasy A+, na którym wykonywanie zadań służbowych będzie przebiegało w sposób komfortowy i niezwykle wygodny. Kupując ten model, otrzymasz również modem 3G w cenie.

Inną propozycją, na którą warto zwrócić uwagę jest Dell Latitude E4310 – laptop dla biznesmena wymagającego, poszukującego propozycji lekkiej, a jednocześnie wydajnej. Sprzęt jest wyposażony w mocny procesor, szybki dysk, a także znakomitą kartę graficzną. Mając do dyspozycji taki laptop biznesowy 2018, nie będzie można narzekać na komfort pracy.