Od którego roku życia oswajać dziecko z językiem obcym?

Małe dzieci bardzo szybko uczą się nowych rzeczy. Ich rodzice chętnie wykorzystują tę umiejętność i już od najmłodszych lat oswajają maluchy, na przykład z nauką języków obcych.

Najlepszy wiek

Ciężko jednoznaczne stwierdzić, kiedy jest najlepszy czas na rozpoczęcie nauki języka obcego. Każdy maluch rozwija się w nieco inny sposób. Faktem jest jednak to, że coraz młodsze dzieci rozpoczynają swoją przygodę z lekcjami angielskiego. Najczęściej rodzice szukają dla swoich pociech pozaszkolnych zajęć grupowych lub wybierają dwujęzyczne przedszkola bądź szkoły. Wszystkie rozwiązania mają swoje słabe i mocne strony. Najważniejsze jest to, aby maluch czuł się komfortowo a nauka była dla niego przyjemnością, a nie przykrą koniecznością.

Co trzeba wiedzieć?

Niezależnie od tego, kiedy zaczniemy inwestować w naukę języków obcych naszej pociechy, musimy pamiętać o kilku kwestiach. Od początku powinniśmy zapewnić dziecku wiele różnorodnych bodźców. Angielskie piosenki, bajki czy książeczki to doskonały pomysł. Śmiało możemy też kupić różnego rodzaju gry edukacyjne, w które będziemy grać wspólnie. Nikt nie zna naszego dziecka lepiej niż my, obserwując je, możemy wybrać najodpowiedniejsze metody nauki. Niezwykle istotne są także pochwały. Maluchy potrzebują atencji. Kiedy zauważymy kolejne postępy, pokażmy dziecku, że jesteśmy dumni i bardzo cieszymy się z jego sukcesu. Z pewnością będzie to miało pozytywny wpływ na jego osiągnięcia w przyszłości.

Im później, tym gorzej?

Niekoniecznie. Jeśli nasz nastolatek bardzo chce poznać nowy język, również nie będzie miał z tym problemu. Warto pomóc mu w realizacji tego marzenia, zapisując go do odpowiedniej szkoły językowe. Lincoln.edu.pl to miejsce, gdzie znajdziemy program dostosowany do wieku i poziomu umiejętności naszej pociechy. Wykwalifikowana kadra prowadzi zajęcia w ciekawy i urozmaicony sposób, dzięki czemu dziecko z chęcią będzie poznawało nowe rzeczy.

Jako rodzice jesteśmy odpowiedzialni za rozwój naszych pociech. Starajmy się, by czerpały one radość z nauki i chciały poszerzać swoje horyzonty.