Nowości w ginekologii estetycznej

desirial-ginekologia-estetyczna-gdanskGinekologia estetyczna stanowi gałąź medycyny, która dziś określana jest, jako najnowocześniejsza i najszybciej rozwijająca się. Pojawia się sporo zabiegów, bezpiecznych, mało inwazyjnych i również bezbolesnych, dzięki którym można odmłodzić okolice intymne, poprawić komfort życia seksualnego, a także podnieść poczucie pewności siebie kobiety, poprzez wyeliminowanie różnego rodzaju defektów umiejscowionych, w okolicach narządów intymnych. 

Desirial – wypełniacz w ginekologii estetycznej

Jednym z nowoczesnych i cieszących się dużym uznaniem zabiegów w klinikach ginekologii estetycznej Gdańsk, jest Desirial.  Polega on na podaniu specjalnego preparatu w tkankę podskórną okolic intymnych, przez kaniulę. Efekt takiego zabiegu to odmłodzenie okolic intymnych, a przede wszystkim zmniejszenie uczucia suchości pochwy, które bywa uciążliwe. Ponadto Desirial daje szansę na poprawę wyglądy warg sromowych i uporanie się z problemem ich całkowitego bądź częściowego zaniku. Można liczyć na większą jędrność, nawilżenie i wymodelowanie. 

Inny zabieg, który sprawdza się głównie w przypadku kobiet walczących z nietrzymaniem moczu, to Mona Lisa Touch. Zabieg laserowy, trwający krótko, bezpieczny i bezbolesny, dający bardzo dobre efekty.  Mona Lisa Touch pozwala pogrubić i uelastycznić śluzówkę pochwy, dzięki czemu staje się ów podporą dla pęcherza moczowego oraz zwieracza cewki moczowej. Ponadto podczas zabiegu dochodzi do naturalnej stymulacji produkcji włókien kolagenowych. Można zdecydować się na lifting okolic krocza, które między innymi u kobiet po porodzie jest znacznie rozluźnione, powodując rosnące niezadowolenie z wyglądu okolic intymnych oraz braku odczuwania lub niezadowalającej satysfakcji seksualnej.

Popularnym zabiegiem jest kolejno labioplastyka, która pozwala uporać się z przerostem warg sromowych. To defekt, który teoretycznie nie wpływa w żaden sposób na zdrowie kobiety, jednakże jest nieestetyczny i powoduje obniżenie poczucia wartości kobiety, która czuje się „inna”. Ginekologia estetyczna daje w dzisiejszych czasach szansę wyeliminowania rozmaitych problemów zdrowotnych, zredukowania powstałych bądź już istniejących defektów, a także podniesienia satysfakcji seksualnej, przez odmłodzenie okolic intymnych.