Nowoczesne i inteligentne systemy alarmowe

W dzisiejszych czasach systemy alarmowe zagościły na dobre w naszych domach, samochodach, firmach oraz instytucjach użyteczności publicznej. Alarmy stały się podstawowym sposobem zabezpieczenia mienia. Dają nam poczucie bezpieczeństwa. Nowoczesne systemy alarmowe mogą być połączone z inteligentnym i w pełni programowalnym systemem sterującym wieloma urządzeniami w naszym domu. Oprócz sygnalizacji i powiadomieniu o próbie naruszenia naszej prywatności, systemy te mogą sterować oświetleniem, ogrzewaniem, klimatyzacją i roletami zamontowanymi w domu lub mieszkaniu.

Wybór i dostępność wszelkiego typu systemów i akcesoriów alarmowych jest obecnie ogromny. Dostępne są w wielu specjalistycznych sklepach, a ponadto istnieje sporo sklepów i serwisów internetowych zajmujących się systemami alarmowymi, monitoringiem i kontrolą dostępu. Znajdziemy tam wszystko co jest potrzebne do stworzenia takiego systemu, a kompetentni doradcy bezpłatnie udzielą nam wszelkich potrzebnych informacji na ten temat.

Dlaczego warto założyć alarm i co się z tym wiążę?

Przede wszystkim będziemy czuli się bezpiecznie we własnym domu, szczególnie, gdy na przykład wyjedziemy na kilka dni na wakacje. Dobrze również wiedzieć, że posiadanie w domu systemu alarmowego może być bezcenne, gdy ktoś naprawdę się włamie. Łatwiej będzie ocenić straty czy nawet wskazać sprawców. Nie zapominajmy także o poczuciu bezpieczeństwa. Mając w pamięci, że nasz dom jest monitorowany z zewnątrz, na pewno będziemy spać spokojniej. Jeśli decymujemy się na montaż alarmu przez firmę ochroniarską oraz skorzystanie z jej usług, możemy być pewni, że gdy alarm zawyje, na miejscu od razu pojawi się ekipa interwencyjna.

Jakie alarmy oferuje nam rynek?

Na rynku znajdziemy alarmy, które włączają się na czujnik niecodziennego ruchu, wydając z siebie dźwięk. Sam taki alarm jednak nic nam nie da, bez podpisania umowy z firmą ochroniarską, która po każdorazowym usłyszeniu go, przyjedzie pod dom.

Inny rodzaj alarmu to ten, który zawiera w sobie monitoring i czujnik ruchu, czyli rejestruje wszystkie podejrzane zachowania i zapisuje je, a firma ochroniarska ma wgląd w nasze podwórko w swojej siedzibie monitoringu. Widzą więc, gdzie skierowana jest kamera, kto kręci się po posesji itd.

Obecnie prym wśród systemów alarmowych wiodą przede wszystkim te inteligentne, które potrafią nie tylko ochronić dom przed włamaniem, ale również zrobić szereg innych rzeczy, w razie różnego typu sytuacji, takich jak choćby zmienne warunki pogodowe, wyciek gazu lub ulatnianie się czadu.

Jak więc dokładnie działają?

Powiedzmy, że mamy taki system w naszym mieszkaniu i właśnie zrywa się wiatr lub deszcz. Ten więc zamyka okna i zwija markizy. W innej sytuacji, gdy nagle spadnie temperatura, włączy ogrzewanie, gdy zaś będzie w domu zbyt upalnie, uchyli okna. Co najważniejsze, nowoczesne alarmy potrafią również wyczuć dym, czad, gaz oraz wilgoć, na przykład wodę wylewającą się z pralki. Są wyposażone w szereg innowacyjnych funkcji, dzięki którym stają się użyteczne i wkrótce już niezbędne.

Artykuł przygotowany przez firmę Fonex zajmującą się dystrybucją i serwisem systemów alarmowych, monitoringu, oddymiania itd.