Nietypowy system motywacyjny – masaż biurowy

Rynek pracy i jego struktura wymagają na pracodawcach nie tylko skutecznego pozyskiwania specjalistów, ale przede wszystkim umiejętności zatrzymania ich w firmie.

Ci, których umiejętności są szczególnie rzadkie lub wyjątkowo pożądane, stanowią główne centrum zainteresowania każdego pracodawcy, dlatego coraz więcej firm rozbudowuje swoje systemy motywacyjne, by nie tylko wynagrodzeniem, ale również dodatkowymi benefitami zyskać przewagę na rynku jako pracodawca marzeń.

Benefity pozapłacowe są różne. Począwszy od prywatnej opieki zdrowotnej lub karnetów na siłownię, a na wszelkich nagrodach motywacyjnych skończywszy. Te drugie są wprawdzie wręczane za podjęcie określonych działań, ale mogą być przyznawane również za ukończenie szkoły wyższej, co jest wkładem w osobisty rozwój pracownika, lub brak nieplanowanych absencji dezorganizujących harmonogram prac w firmie. Częścią systemu motywacyjnego dla pracowników są również prezenty z okazji ślubu czy narodzin dziecka. Innymi słowy, są to te drobne gesty ze strony pracodawcy, które dla niego wiążą się z mniejszymi kosztami niż podniesienie wypłaty, a przy tym pozwala pracownikowi odczuć, że pracodawcy na nim zależy.

Nietypowym, nie do wyobrażenia zaledwie kilka lat temu benefitem pozapłacowym był masaż biurowy. Nie jest wymysłem amerykańskich korporacji o niestandardowym stylu zarządzania, ale bardzo dobrym sposobem na rozluźnieni atmosfery w firmie. Masaż sam w sobie wprowadza w dobry nastrój i pozwala na pozbycie się napięcia, co ma szczególne znaczenie w przypadku nerwowego okresu w firmie. Chwila relaksu pomoże zebrać nowe siły, a tym samym przywrócić wcześniejszą sprawność i produktywność każdego pracownika.

Masaż w biurze to pomysł niezwykły i równocześnie prosty do wykonania. Oferta masażystów mobilnych jest bardzo rozbudowana. Wystarczy jedno pomieszczenie, które można udostępnić na czas masażu, by pracownik wrócił do swych zadań z dodatkowymi siłami, zadowolony i doceniony.

Przewaga na rynku pracodawców jest niezwykle istotna w czasach, gdy pozyskanie specjalistów ma tak duże znaczenie dla funkcjonowania każdego przedsiębiorstwa. Benefity pozapłacowe są szansą na zwiększenie swej konkurencyjności przy równoczesnym ograniczeniu kosztów. W ostatecznym rozrachunku wyniosą mniej niż podwyżka, a na pewno zostaną dobrze zapamiętane przez pracownika.