Nieruchomości w Hiszpanii

palm-tree-1522752Zakup nieruchomości za granicą jest dobrym rozwiązaniem dla pasjonatów podróży. Często ludzie chcą kilkakrotnie spędzać wakacje w jednym miejscu i dlatego decydują się na zakup lub wynajem nieruchomości za granicą. Może się to okazać również źródłem przychodów, ponieważ taką posiadłość można wynająć. Największą popularnością cieszą się nieruchomości w Hiszpanii.

Wiele osób jest zainteresowanych kupnem nieruchomości za granicą. Niestety na pierwszy rzut oka taka transakcja może wydawać się skomplikowana. Warto więc skorzystać z usług firmy, która zajmuje się profesjonalnym doradztwem finansowym i kredytowym oraz pośredniczy w zakupie, sprzedaży oraz wynajmie nieruchomości. Taką firmą jest Agnes Inversiones, proponuje ona znalezienie odpowiedniej nieruchomości, oferuje klientowi profesjonalną pomoc podczas zawierania umowy oraz po jej podpisaniu. Oferty sprzedaży nieruchomości Agnes Inversiones prezentowane są na stronie internetowej firmy. Zamieszczone oferty są opatrzone profesjonalnymi zdjęciami oraz dokładnymi opisami. Klienci mogą znaleźć tam informacje na temat poszczególnych nieruchomości, jak cena, lokalizacja, typ nieruchomości. Jeżeli klient chce uzyskać dodatkowe informacje na temat konkretnej nieruchomości, może wypełnić formularz zamieszczony na stronie. Firma skierowaną do polskich klientów. Umożliwia znalezienie odpowiedniej oferty oraz profesjonalną pomoc związaną z załatwianiem formalności.

Decydując się na zakup nieruchomości w Hiszpanii trzeba wziąć pod uwagę, z jakimi się to wiąże kosztami oraz przeanalizować czy rzeczywiście posiadamy wystarczające środki na opłacanie wszystkich należności. Na stronie firmy Agnes Inversiones zamieszczone jest orientacyjne zestawienie takich kosztów. Kupujący jest zobowiązany zapłacić podatek od przeniesienia wynoszący od 8 do 10 % w zależności od wartości nieruchomości, VAT w wysokości 10 % w przypadku zakupu od dewelopera bądź 21% gdy nabywane są działki, tereny komercyjne. Inne koszty to: założenie hipoteki, ubezpieczenie 1%,  opłata za obsługę prawnika 1%, opłaty notarialne, wpis do ksiąg wieczystych 0,5%, podatek od dokumentów prawnych (AJD – impuesto de actos jurídicos documentados) 1,5%.

Decyzja o zakupie nieruchomości za granicą powinna być racjonalna i przemyślana. Należy wybrać odpowiednią firmę, która będzie reprezentowała interesy klienta i zadba, aby transakcja zakupu była skuteczna i bezpieczna.