Nie bój się stomatologa, czyli dzisiaj leczenie zębów nie boli

Jeszcze nie tak dawno większości z nas wizyta u stomatologa kojarzyła się z potwornym bólem. Z tego powodu unikaliśmy gabinetu dentystycznego, trafiając do niego dopiero wówczas, gdy ząb wymagał już zaawansowanej interwencji. Dzisiaj sytuacja mocno się zmienia. Leczenie zębów w ogóle nie boli, a atmosfera panująca u dentysty jest naprawdę bardzo miła.

Niezależnie od tego, czy stawiamy na wizytę w zwykłym gabinecie, czy wybieramy pogotowie stomatologiczne Trident Łódź, możemy być pewni, że dzisiaj dentysta zrobi wszystko, aby leczenie zębów w ogóle nas nie bolało. Obecnie stomatolodzy mają do dyspozycji rozmaite środki o działaniu znieczulającym, które sprawiają, że pacjent siedzący na fotelu stomatologicznym może podczas leczenia się odprężyć oraz zrelaksować.

Nowoczesna stomatologia

Stomatologia Łódź Trident Łódź to nie tylko środek znieczulający podawany za pomocą klasycznej strzykawki z igłą. W nowoczesnych gabinetach coraz częściej spotkać można urządzenie o nazwie The Wand. Z jego pomocą środek znieczulający podawany jest w sposób całkowicie bezbolesny i bez nielubianego przez pacjentów bardzo nieprzyjemnego uczucia rozpierania. Substancja, która ma znieczulić poddawanego leczeniu zęba wstrzykiwana jest pod kontrolą komputera. Dawka jest dobierana niezwykle precyzyjnie i podawana niezwykle wolno. Nawet najbardziej wprawiony stomatolog nie jest w stanie zrobić zastrzyku tak delikatnie.

Dla tych, co boją się zastrzyku

Warto pamiętać, że osoby bojące się zastrzyków również mogą dzisiaj spać spokojnie. Dentysta może bowiem sięgnąć po specjalny żel o działaniu znieczulającym, który sprawi, że pacjent nie poczuje nawet momentu wkłucia w dziąsło. Do stosowanych w gabinetach środków znieczulających zalicza się także gaz rozweselający, który wspaniale rozluźnia i odpręża. Po jego podaniu pacjent nie koncentruje się na doznaniach bólowych. Dzięki temu stomatolog może bez przeszkód borować zęby.

Leczenie kanałowe również nie boli

Wielu pacjentów sądzi, że o ile zwykłe leczenie zęba nie musi już dzisiaj boleć, o tyle leczenie kanałowe nadal jest bolesne. Okazuje się jednak, że współczesna stomatologia radzi sobie doskonale również z tym. Obecnie leczenie kanałowe także nie jest bolesne.

Leczenia stomatologicznego często nie da się uniknąć. Na szczęście dzisiaj pobyt w gabinecie stomatologicznym naprawdę nie musi być bolesny. Powinien pamiętać o tym każdy, kto zauważył u siebie ubytki w zębach, a jednocześnie boi się odwiedzić dentystę. O zęby trzeba dbać. Nie wystarczy jednak ich regularne szczotkowanie. Wizyty w gabinecie dentystycznym są niezbędne.