Nauka tenisa ziemnego – jakie płyną z tego korzyści?

Nie bez powodu mówi się, że sport to zdrowie. Jest to jak najbardziej zgodne z prawdą. Wiele osób w dzisiejszych czasach prowadzi siedzący tryb życia, co przyczynia się do wystąpienia najróżniejszych dolegliwości zdrowotnych i rozwoju mniej lub bardziej poważnych schorzeń. Otyłość i nadwaga nie wynikają wyłącznie z jedzenia wysoko przetworzonej żywności, ale także ze stronienia od wysiłku fizycznego. Jest tak wiele rodzajów sportu, że każdy znajdzie coś dla siebie. Na uwagę z pewnością zasługuje gra w tenisa ziemnego, co jest nie tylko świetną formą ruchu, ale również zajęciem sprawiającym dużo radości.

Nauka tenisa ziemnego – jakie płyną z tego korzyści?

Jest wiele korzyści płynących z grania w tenisa ziemnego – szczególnie tych związanych ze zdrowiem. Nie chodzi jednak tylko o kondycję fizyczną, ale też o psychikę. Regularna gra w tenisa pomaga zredukować stres, wzmacnia układ odpornościowy i zmniejsza podatność na infekcje, polepsza koordynację i refleks, obniża poziom cukru we krwi i zapobiega rozwojowi cukrzycy. Osoby grające w tenisa ziemnego obniżają ryzyko rozwoju chorób układu krążenia i schorzeń serca. Zwiększa się wydolność płuc, poprawia się kondycja i ogólna sprawność.

Koszt lekcji tenisa, czyli ile weźmie profesjonalny trener tenisa ziemnego?

Na lekcje tenisa ziemnego można śmiało zapisać już sześcioletnie dziecko. Z całą pewnością wyjdzie mu to na zdrowie i będzie miało okazję do spożytkowania swoich nieograniczonych pokładów energii. Osoby dorosłe również mogą skorzystać z możliwości spalenia zbędnych kilogramów w przystępny sposób. Jest to znacznie ciekawsze i bardziej angażujące zajęcie niż wylewanie litrów potu na siłowni czy też bieganie kilkunastu kilometrów każdego dnia. Dzięki graniu w tenisa możliwe jest poprawienie swojej kondycji i ogólnego stanu zdrowia oraz rozładowanie napięcia. Żyjąc w tak stresujących czasach ciągłego pędu, warto zadbać o redukcję negatywnych emocji. Tym bardziej, że nadmiar stresu w życiu jest niezwykle toksyczny dla organizmu i obniża jego jakość. Lekcja tenisa ziemnego z trenerem nie jest dużym wydatkiem. Jest to koszt rzędu od kilkunastu złotych wzwyż.

Tenis ziemny jest jedną z najpopularniejszych dyscyplin na całym świecie. Uwielbiają ją zarówno celebryci i osoby aktywne fizycznie, jak również przeciętni obywatele. Niezaprzeczalną zaletą tego rodzaju sportu jest to, że można trenować nie tylko na świeżym powietrzu, ale też w hali. Jest to zatem całoroczny sport, który można uprawiać nawet zimą, gdy za oknem pada śnieg, wieje wiatr czy mrozi. Wynajęcie kortu tenisowego wiąże się z wydatkiem od 15-20 złotych za godzinę. W przypadku wynajmowania hali w okresie zimowym trzeba liczyć się z wydaniem co najmniej 50 złotych. Jeśli chcemy korzystać z lekcji pod okiem doświadczonego trenera, to należy być przygotowanym na wydatek rzędu 40-70 złotych za godzinę. W przypadku trenowania w parze czy większej grupie koszty te ulegają redukcji. Trzeba jeszcze zainwestować w niezbędny sprzęt tenisowy w postaci specjalnych butów i rakiety. Można zmieścić się w budżecie opiewającym na kwotę 500 złotych.