Narzuta na łóżko – dodatek, który ma znaczenie

Nowoczesne narzuty na łóżko z powodzeniem odświeżą wnętrze sypialni i podkreślą styl wnętrza. Sprawdź czym kierować się podczas wyboru kapy i gdzie – poza sypialnią – umieścić opisany typ dodatku.

Narzuty – określane również mianem kap – stanowią element wystroju o tyle istotny, o ile mocno niedoceniany. Zdecydowana większość osób postrzega je na zasadzie niezbyt istotnego dodatku, który nie wywiera większego znaczenia na aranżację sypialni. A to błąd, ponieważ w praktyce to właśnie narzuty potrafią nadać przestrzeni niesamowitego klimatu, podkreślając jednocześnie charakter wnętrza. Obecnie w ofercie zdecydowanej większości producentów znajdziemy bardzo szeroki wybór różnego rodzaju narzut. Przykładowo sklep lozkoholicy.com oddaje do dyspozycji swoich klientów między innymi narzuty pikowane (https://www.lozkoholicy.pl/pol_m_Salon-i-Sypialnia_Narzuty-na-lozko-i-kanape_Narzuty-pikowane-2574.html), futrzane, żakardowe, satynowe, wykonane w technice patchwork, a także stworzone z myślą o potrzebach najmłodszych.

Styl narzuty, a design pomieszczenia

Narzuty na łóżko produkowane są w różnego rodzaju kolorach i wzorach. To właśnie one tworzą charakter opisywanego dodatku. Jak zostało to już wspomniane, ilość dostępnych obecnie rodzajów kap potrafi przyprawić o istny zawrót głowy. Nic więc dziwnego, że spora część osób zainteresowanych zakupem narzuty nie do końca wie, który z oferowanych produktów sprosta ich oczekiwaniom. Czym zatem kierować się podczas wyboru narzuty na łóżko?

Przede wszystkim stylem, w jakim urządzona jest nasza sypialnia. Klimat wnętrz eleganckich wspaniale podkreśli narzuta satynowa. Jeśli w twojej sypialni panuje design skandynawski bądź też eko to zdecyduj się na narzutę minimalistyczną w jasnym odcieniu. W sypialni shabby chic sprawdzi się kapa wykonana w technice patchwork, natomiast przestrzeń w stylu glamour zyska dodatkowego uroku po umieszczeniu na łóżku dwustronnej narzuty pikowanej. Warto dodać, że ostatni z opisywanych typów kap uznawany jest za jeden z najmodniejszych dodatków wnętrzarskich sezonu jesień/zima 2018.

Poza tym wybierając narzutę zwracajmy szczególną uwagę na jej kolor. Nigdy nie decydujmy się na dodatek w kolorze innym, niż wnętrze sypialni. Wyjątkiem od tej reguły jest umieszczenie w przestrzeni dodatkowych elementów (co najmniej 3 – 4) w odcieniu kontrastującym do koloru dominującego. Przykład: jeśli kolorem dominującym jest granat, a w sypialni znajdują się przynajmniej 3 – 4 elementy czerwone, to w takiej sytuacji wybór narzuty w odcieniu czerwonym jest jak najbardziej wskazany.

Sposoby wykorzystania narzuty

Narzuta na łóżko – jak wskazuje na to już sama nazwa – stworzona została z myślą o sypialni. Niemniej jednak nie oznacza to, że wspomniana sypialnia jest jedynym wnętrzem, w jakim powinna znajdować się kapa. Wręcz przeciwnie! Nowoczesne, piękne i estetyczne narzuty z powodzeniem podkreślą również charakter salonu. W tym celu warto umieścić częściowo złożoną narzutę na kanapie, sofie czy też fotelu. Dzięki temu wnętrze salonu nabierze nowego, przytulnego stylu.

Kto powinien sięgnąć po narzutę na łóżko? Przede wszystkim każdy, kto ceni sobie piękne, urządzone ze smakiem wnętrza. Warto zauważyć, że kapa świetnie sprawdzi się również w domach, w których przebywają zwierzęta o dość długiej sierści. Jeśli – pomimo włączonego ogrzewania – zdarza ci się zmarznąć w nocy, to wyposaż się w ciepłą, pikowaną narzutę na łóżko, która z pewnością stanie się rozwiązaniem opisanego problemu.