Najlepsze części przemysłowe

Odporność na korozję jest już standardem wpisującym się w politykę wielu firm, które zajmują się produkcją armatury przemysłowej.

Nie tylko tej, która swoje zastosowanie znajduje w produkcji maszyn. Bardzo sprawdza się w warunkach remontowo – budowlanych, gdzie sami klienci często proszą o zastosowanie odpornych na rdzę części. To nie tylko wydłuża żywotność całych instalacji, ale także zapewnia spokój przed przeglądami na dłuższy czas.

Rodzaj materiału i gatunek

Samo wytwarzanie tego rodzaju części wiąże się z koniecznością zachowania pewnych norm i wpasowania się w już obowiązujące przepisy. Istnieje norma unijna, która reguluje ich użycie: PN – EN ISO 3506. W tym przepisie przedstawiono właśnie rodzaje materiałów, z jakich mogą być wytwarzane części nierdzewne. Jednym z bardziej popularnych tworzyw do produkcji tego typu części jest surowiec oznaczany symbolem A4. Swoje zastosowanie znajduje w takich częściach jak pręty, czy różnego rodzaju blachy. Inaczej jest jednak bowiem z częściami, które są tak zwanymi łącznikami, czyli na przykład śruby, nakrętki nierdzewne. W tym wypadku normy są jeszcze bardziej restrykcyjne. Symbol, który odpowiada za użycie odpowiedniego tworzywa to A4 – 80. Elementy wykonane z tego stopu są dużo bardziej odporne na różnego rodzaju temperatury i warunki zewnętrzne. Często jednak w użyciu tego rodzaju konieczna jest jego uprzednia obróbka na zimno. To wszystko wykonywane jest w celu zapewnienia lepszej jakości części i ich zwiększonej wytrzymałości.

Zastosowanie

Elementy, które najczęściej produkowane są ze stali nierdzewnej, muszą być narażone na ciągły kontakt z wodą. Swoje zastosowanie więc znajdują w dużej mierze w armaturze wodociągowej. Części, z jakich składa się cała instalacja nie tylko muszą zapewnić niezmienny smak wody, ale także zabezpieczyć wszystko przed przeciekaniem i innymi mechanicznymi uszkodzeniami. Czasem ze względu na duże naprężenie wodociągu czy zwiększonego ciśnienia wody, to właśnie elementy spajające muszą stanowić o bezpieczeństwie całej instalacji wodociągowej. W celu uniknięcia tego typu zajść, już na etapie projektu trzeba do pewnego stopnia przewidzieć możliwość zajścia pewnych zachowań i ich zapobiegnięciu.