Na jakie dywany powinni zdecydować się właściciele kotów?

Dla właścicieli kotów codziennością są: kocie kłaczki w całym mieszkaniu i na ubraniach, czy plamy z kociego moczu na dywanie. Co więcej, często właściciele kotów rezygnują z posiadania dywanu, ponieważ wiedzą, że będzie on często zabrudzony. Jednak jeśli nie jesteśmy zmuszeni do tego, by wyrzucić dywan z salonu, to powinniśmy wiedzieć, jaki będzie najwłaściwszy, kiedy posiadamy kota.

Czy wyrzucenie dywanu to konieczność?

Są osoby, które uważają, że jeśli w domu jest kot, to bezwzględnie powinno się wyrzucić dywan. Wiedzą bowiem, że będzie to dla nich jedynie dodatkowe źródło pracy.
Wełna i bawełna mocno chłoną zapachy, dlatego zaleca się pozostawienie samych płytek lub paneli, bez jakichkolwiek dekoracji podłogowych. Będą jednak też i osoby, które mimo posiadania kota chcą mieć eleganckie wnętrza i to dla nich dedykowane są dywany dla właścicieli kotów jakie sprawdzą się w każdej sytuacji. Trzeba jedynie zwrócić uwagę na to, aby dywan taki wykonany był ze sztucznych włókien. Warto też porzucić marzenia o dużym dywanie na rzecz posiadania dywanika mniejszego, praktycznego, a do tego takiego z jakiego zabrudzenia można będzie usuwać bardzo szybko. Poza tym, okaże się to również mniej kosztowne, ponieważ kiedy na skutek działania kota na dywaniku pojawią się oporne do usunięcia plamy to zawsze można będzie z mniejszym żalem wyrzucić mały dywan aniżeli drogi dywan za większą sumę. Na pewno takie ekskluzywne dywany  powinny być gładkie, tak, by koty nie mogły się w nich zaplątać, czy też zrobić w nich dziur.
Dlatego, efektywne dywany Shaggy raczej nie sprawdzą się w salonie, w którym bawi się kot. Kiedy posiadamy dywan i mamy w domu kota to powinniśmy też zaopatrzyć się w środki czyszczące usuwające plamy z moczu, kału i wymiocin. Takie, które będą jednocześnie skuteczne i bezpieczne dla zwierząt. Warto wybierać wśród nich specyfiki oparte na naturalnych enzymach. Takie środki warto kupować w sklepach zoologicznych.

Czyszczenie dywanu w „kocim domu”

Z pewnością, dywany dla właścicieli kotów będą dywanami częściej czyszczonymi aniżeli tradycyjne dywany. Właściciele kotów powinni wręcz wprowadzić w nawyk regularne czyszczenie dywanów, nawet jeśli wydaje im się, że kot nie nabrudził na dywanie.
Trzeba wiedzieć, że wiele plam zostaje przy nasadzie włosa dywanu. Dlatego odkurzacza należy używać dokładnie, docierając do samego dna dywanu. Zawsze też warto usuwać świeże zanieczyszczenia, gdyż będzie to prostsze niż czyszczenie zaschniętych plam.
Dzięki temu nie zmieni się też wzór znajdujący się na dywanie.

Mieszkanie z kotem wcale nie oznacza, że będziemy musieli ograniczyć nasze estetyczne wizje co do tego, jak mają się prezentować wnętrza w domu. Musimy jedynie dokładnie przemyśleć zakup dywanu do salonu bądź do sypialni, gdyż zawsze powinien być to dywan wysokiej jakości, który spełni swoje zadania użytkowe. W przypadku posiadania dywanu
w mieszkaniu, w jakim znajduje się kot estetyka nie jest tak ważna jak sama praktyczność zastosowania dywanu, dlatego liczy się jego rodzaj.