Dom i Ogród

Moc pełnego szkła w Twoim salonie lub jadalni!

O nowoczesnym i modnym wnętrzu mieszkalnym w ogromnej mierze decydują meble. To one nadają pomieszczeniu klimatu. Od ich postaci zależy charakter naszej całej aranżacji. Na przykład ciężkie, drewniane meble będą przywodzić na myśl elegancką klasykę. Z kolei minimalistyczne, białe meble stworzą nam skandynawską atmosferę. Meble surowe, o chromowanym i metalicznym wykończeniu będą idealne do efektu industrialnych przestrzeni. Niektóre z mebli są skonstruowane w taki sposób, że mogą z powodzeniem wylądować i w gustownym, dystyngowanym salonie, i w swobodnie zaaranżowanej, przytulnej jadalni. O jakich mebla tu mowa? Przede wszystkim szklanych.

W meblach ze szkła tkwi ogromny aranżacyjny potencjał. To chyba, obok drewna, jeden z najciekawszych i najpiękniejszych surowców meblowych. Szczególnie często jest on wykorzystywany do tworzenia stołów. Nic w tym dziwnego – szklane stoły prezentują się elegancko, okazale i dostojnie. W szkle tkwi po prostu naturalna moc, która potrafi zamienić każde miejsce w skrawek wyjątkowej przestrzeni. Do tego wystarczy odrobina meblarskiej pomysłowości i trochę dobrego smaku. Twój salon bądź Twoja jadalnia potrzebują transformacji? Chcesz by te miejsca w końcu nabrały klasy i uroku? Nie masz kompletnie żadnego pomysłu na to, jak zabrać się za aranżacyjne zmiany? Jeśli tak, to po prostu pomyśl nad szklanym stołem!

Stoły ze szkła posiadają wiele niezaprzeczalnych cech. To solidne meble służące na lata, bo one, podobnie jak te drewniane, nigdy nie wychodzą z mody. Blaty szklanych stołów to kwintesencja elegancji a zarazem i lekkości. Szkło można dowolnie aranżować dla uzyskania pożądanego efektu. Z tego też względu szklany stół dobrze odnajdzie się we wnętrzu awangardowym, vintage czy glamour. Sam transparentny odcień szklanego stołu wystarczy do zaaranżowania surowego klimatu w pomieszczeniu. Szkło barwione, bądź to bezbarwne, ale ocieplone ciekawą podstawą stołu, wykreuje przytulny klimat. Nie należy bać się okazałych, dużych szklanych stołów. Czasem warto pozbyć się już przebrzmiałych i nieatrakcyjnych mebli, które tylko zagracają przestrzeń, na rzecz tego jednego, porządnego i funkcjonalnego. Jaki jest zatem pierwszy krok do stworzenia nowoczesnego, praktycznego wnętrza jadalni bądź salonu? Wybór szklanego stołu! Wiele interesujących propozycji na pewno bez trudu można znaleźć tutaj. Mamy tu przekrój różnorodnych stylistycznie, a zarazem porządnie wykonanych szklanych mebli. Niektóre z modeli są tak fantazyjne i niebanalne, że właściwie załatwiają nam całą aranżację. Warto pamiętać o designerskiej zasadzie, która mówi o tym, że nowoczesne wnętrze to wnętrze nieprzekombinowane. Oryginalny, efektowny stół w salonie bądź jadalni może być głównym meblem, który nie tylko odpowiednio służy użytkownikom, lecz decyduje o unikalnym designie wnętrza. Stół w szklanym wydaniu z całą pewnością nadaje się do takiej roli idealnie.


Możliwość komentowania Moc pełnego szkła w Twoim salonie lub jadalni! została wyłączona