Mity na temat makijażu permanentnego

makijaz-permanentnyTaki makijaż to nie tylko ładny wygląd o każdej porze dnia i nocy, ale przede wszystkim wygoda. Nie musisz codziennie rano się malować.

Makijaż permanentny staje się coraz bardziej popularny. Na jego wykonanie decyduje się coraz więcej pań. Nie tylko ze względów estetycznych, ale również przez wzgląd na wygodę. Możesz wykonać makijaż permanentny brwi, ust, oczu itp. Wraz ze wzrostem popularności tej metody, pojawiło się również wiele nieprawdziwych informacji. Obalamy największe mity na temat makijażu permanentnego.

MIT: Makijaż pozostaje na całe życie

Prawdą jest, że stosuje się tutaj podobną technikę jak w przypadku tatuażu. Wprowadza się w głąb skóry barwnik. Jednak znajduje się on znacznie płycej niż w przypadku tradycyjnego tatuażu. Oznacza to, że co jakiś czas trzeba go odświeżyć. Trwałość barwnika jest sprawą indywidualną. Najtrwalsze są kreski na powiekach. Średnio taki makijaż utrzymuje się od 3 do 5 lat.

MIT: Płytko położony barwnik można wydrapać

Nie można samodzielnie usunąć makijażu. Próby wydrapania mogą spowodować powstanie ran, a w konsekwencji blizn. Jedynym sposobem na usunięcie makijażu jest zastosowanie lasera.

MIT: Do wykonania makijażu permanentnego trzeba mieć wykształcenie medyczne

Nie trzeba być lekarzem, aby wykonywać taki zabieg. Może to zrobić również kosmetyczka czy kosmetolog albo lekarz dowolnej specjalizacji. Jednak konieczne jest posiadanie niezbędnego certyfikatu. Osoba, która wykonuje takie zabiegi musi przejść szkolenie. Dopiero otrzymany certyfikat uprawnia ją do wykonywania zabiegów tego typu. Zanim, zatem zdecydujesz się na wybór gabinetu, w którym chcesz wykonać makijaż permanentny, zorientuj, jakie uprawniania posiadają osoby, które wykonują zabiegi w tym miejscu. Postaw na profesjonalizm. Wykwalifikowaną kadrę znajdziesz w gabinecie Estetican – zapoznaj się z ofertą: http://estetican.pl. Pracują tam doświadczone osoby, z uprawnieniami, certyfikatami, osiągnieciami w zakresie makijażu permanentnego. Dzięki temu masz pewność, że zabieg zostanie wykonany prawidłowo, a przede wszystkim bezpiecznie.

MIT: Tańszy zabieg nie oznacza użycia gorszych farb

Niestety nie zawsze tak musi być. Oczywiście nie jest to reguła, ale wiadomo, że sprzęt i barwniki o lepszej, jakości kosztują więcej. Zatem droższa musi być też sama usługa. Makijaż permanentny nie jest to rzecz, na której powinnaś oszczędzać. Chodzi tutaj o trwałe zmiany na twarzy, a przede wszystkim Twoje samopoczucie. Lepiej zapłacić więcej, aby mieć pewność dobrze wykonanej usługi z lepszych jakościowo produktów. A co za tym idzie – uniknąć konsekwencji, czyli podrażnień i powikłań zdrowotnych.