Mity na temat centrali telefonicznych

Jeśli jesteś przedsiębiorcą i właśnie zamierzasz zakupić centralę telefoniczną – dobrze trafiłeś. Obalamy najpowszechniejsze mity, które sprawią, że nie zostaniesz wprowadzony w błąd podczas zakupów.

Wydawać by się mogło, że w dobie nowoczesnych modemów, Internetu itp. niepotrzebna jest centrala telefoniczna. W praktyce jednak ułatwia ona znacznie pracę w firmie.

MIT: Zdecyduj się na zakup central tylko i wyłącznie wtedy, kiedy masz dużą firmę.

Istnieje przekonanie, że takie urządzenia mają rację bytu tylko w dużych firmach. Wydaje nam się, że trzeba mieć dziesiątki pomieszczeń, setki pracowników i najlepiej kilka oddziałów, aby centrala telefoniczna faktycznie spełniała swoje zadanie. Nic bardziej mylnego. Przecież ułatwienie komunikacji ważne jest również w przypadku małych firm czy nawet średnich przedsiębiorstw. Jeśli zatem masz właśnie taką firmę, również możesz zakupić centralę telefoniczną. Ba! Niekiedy może się to okazać zbawiennym rozwiązaniem, który pomoże Ci zaoszczędzić pieniądza, a inwestycja szybko się zwróci. Oczywiście w tym przypadku należy dobrać odpowiednie urządzenie do potrzeb firmy.

MIT: Centrale telefoniczne trzeba, co kilka lat wymieniać. Wciąż zmieniają się technologie i oprogramowania.

Faktem jest, że technika szybko postępuje, a co za tym idzie – następuje rozwój technologii, oprogramowania, a tym samym sprzętu. Nie oznacza to jednak, że centrale telefoniczne koniecznie należy wymieniać, co kilka lat. Wręcz przeciwnie! To inwestycja na długie lata. Toteż, jeśli planujesz zakup takiego urządzenia, dobrze przemyśl zakup. Zastanów się, jakie są dokładnie potrzeby Twojej firmy. Jeśli nie potrafisz podjąć samodzielnej decyzji – warto zapytać współpracowników, którzy być może się na tym znają bądź zasięgnąć porady fachowców. Pamiętaj, że kupując centralę telefoniczną, poczynisz dużą inwestycję. Ma ona Ci służyć przez naprawdę długi czas, więc warto pomyśleć o przyszłym potrzebach firmy. Być może znacznie korzystniej wyjdzie zainwestowanie w droższe urządzenie o większych możliwościach, skoro w niedalekiej przyszłości planujesz poszerzenie firmy bądź otwarcie nowego oddziału?

MIT: Po zakupie centrali nie ma wsparcia technicznego ani gwarancyjnego. Problem jest również z instalacją oprogramowania i obsługą centrali.

Wszystko zależy oczywiście od firmy, u której decydujesz się na zakup. Na szczęście w większość przypadków nic z powyższych nie jest prawdą. Firma http://www.aps.com.pl/ jest autoryzowanym serwisantem gwarancyjnym i pogwarancyjnym takich firm jak: Platan, Panasonic, Slican. Nie ma również problemu z otrzymaniem fachowej pomocy. Zatem jeśli masz problem z oprogramowaniem czy po prostu nie wiesz, jak prawidłowo obsługiwać urządzenie – specjaliści firmy APS udzielą Ci niezbędnych wskazówek. Otrzymujesz pełną obsługę w zakresie instalacji i programowania.