Mikrobusy – kiedy warto je wynająć?

Zbliża się sezon wakacyjny, a więc czas, w którym większość z nas wybiera się w wymarzone podróże. Jeśli chodzi o dalekie wyjazdy, zdecydowanie lepiej sprawdzą się mikrobusy niż kampery. Dlaczego? Przede wszystkim, kamperem nie zaparkujemy w mieście, jest on wolny, ociężały, nie przyda się także poza sezonem. Nie ma sensu narażać się na wysokie koszty związane z kupnem kampera. Mikrobusy na wynajem są doskonałą alternatywą, która nie tylko pozwoli Ci wygodnie podróżować, ale przede wszystkim – zaoszczędzić sporą sumę pieniędzy.

Zalety mikrobusów

Dostępne na wynajem mikrobusy w Warszawie lub każdym innym większym mieście, są przede wszystkim niezwykle wygodne, poruszają się doskonale nawet w trudnym terenie, są poręczne w prowadzeniu i parkowaniu. Te pojazdy o niewielkich rozmiarach nadają się do przewozu 9-20 pasażerów. Wynajem mikrobusów to doskonała okazja do zmniejszenia kosztów podróży poprzez np. zabranie kilku osób udających się w tym samym kierunku.

Kiedy opłaca się wynająć mikrobusy?

Mikrobusy doskonale nadają się do podróżowania w większej grupie. Jeśli panujesz wyjazd na wakacje z rodziną, znajomymi czy potrzebujesz zabrać ze sobą dużo rzeczy, zdecyduj się na wynajem mikrobusu. To znacznie większy komfort podróży, a także zmniejszenie jej kosztów. Często osoby decydują się na wynajem mikrobusów, gdy planują wyjazd większą grupą na imprezę lub potrzebują przewieźć gości na imprezę okolicznościową, np. ślub. 

Wynajem mikrobusu z kierowcą

Niektóre firmy oferują wynajem mikrobusów z kierowcą. To doskonały pomysł, gdy zależy Ci na tym, by profesjonalista wybrał optymalną trasę podróży. Warto pamiętać o tym, że prowadzenie busa, w którym znajduje się więcej niż 10 osób, wymaga dodatkowych uprawnień. Wynajem busa z kierowcą to dodatkowy koszt, jednak w pewnych przypadkach, jego obecność może okazać się niezbędna. W tym czasie podróżujący mogą skupić się na celebrowaniu ważnych chwil czy integracji, bez konieczności martwienia się i przejmowania trasą i kierowaniem pojazdem. Warto wziąć to pod uwagę na etapie planowania dalekiej podróży.