Międzystanowe przeprowadzki

W ostatnim czasie można zaobserwować bardzo ciekawy fenomen, który dotyczy mieszkańców jednego ze stanów USA.

Mianowicie, osoby zamieszkujące stan Illinois zaczynają masowo przeprowadzać się do Indiany. Jaki jest powód takiej migracji? O wiele niższe koszty utrzymania oraz mniejsze podatki grają największą rolę. Eksperci sądzą, że w ciągu najbliższych lat jeszcze wielu mieszkańców Illinois wybierze życie w sąsiednim stanie. Firma relokacyjna w stanie Indiana wydaje się być teraz doskonałym pomysłem na biznes, czyż nie?

Tylko w 2015 roku ponad 34 tysiące mieszkańców Illinois przeprowadziło się do Indiany. Jeżeli mielibyśmy to przybliżyć na ilość wyprowadzek w ciągu jednego dnia, to średnio każdej dobry Illinois opuszczały 54 osoby. Danych z roku 2016 jeszcze nie znamy, więc bardzo prawdopodobne jest to, iż ilość przeprowadzek była podobna, a może nawet jeszcze większa. Indiana zaczyna bardzo mocno przyciągać mieszkańców oraz przedsiębiorców – obywają się nie tylko przeprowadzki domów, ale również przeprowadzki biur. Ogólnemu rozwojowi w tym stanie służą między innymi niskie koszty utrzymania, wysoki wzrost gospodarczy oraz stosunkowo niskie podatki w porównaniu do innych stanów. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób wybiera życie w Indianie ze względu na ogólną poprawę jakości swojego życia.

Ciężko określić w tym momencie, jaka przyszłość czeka stan Illinois. Populacja w tym stanie zaczęła się zmniejszać już od roku 2014. Oznacza to, że więcej osób wyprowadza się niżeli rodzi, co z pewnością nie wróży nic dobrego dla wspomnianego stanu. Co ciekawe, mieszkańcy stanu opuszczają również jego największą metropolię, jaką jest sławne Chicago. Aktualnie ciągle utrzymuje się tendencja spadkowa – więcej osób nadal opuszcza miasto niżeli do niego przyjeżdża. Co więcej, eksperci prognozują, że ten trend może się jeszcze utrzymać przez kolejne lata. Największą grupę osób opuszczających Chicago stanowią Afroamerykanie, których decyzja jest podyktowana zazwyczaj wysokimi podatkami, wysoką przestępczością oraz problemami w znalezieniu zatrudnienia.