Międzynarodowe targi branży cmentarnej

tombstones-151263_1280W zasadzie każdy rodzaj działalności gospodarczej posiada swoje branżowe wydarzenia, podczas których przedsiębiorcy mają okazję spotkać się, porozmawiać na tematy biznesowe i zaprezentować swoją ofertę klientom i partnerom biznesowym. Dzięki temu nawiązują długofalową współpracę, owocującą realnym zyskiem. Również i branża cmentarna ma takie wydarzenie – są nim targi NECROEXPO.

Czym jest NECROEXPO?

Największą i najważniejszą imprezą branży pogrzebowej w Polsce są Międzynarodowe Targi NECROEXPO. Obejmują one wystawę, na której można zapoznać się z kompleksową ofertą usług pogrzebowych świadczonych nie tylko przez zakłady pogrzebowe, ale i firmy kamieniarskie czy produkujące ławeczki cmentarne. Polskie przedsiębiorstwa np. firma AGMAR, działająca w branży, uczestnicząc w NECROEXPO mogą rzeczywiście zdobyć dodatkowe doświadczenie czy ważne kontakty. Podczas tego wydarzenia spotykają się przedstawiciele firm znajdujących się na różnych etapach rozwoju działalności.

Współorganizatorem targów dla branży pogrzebowej i cmentarnej jest Polska Izba Pogrzebowa. W 2015 roku impreza odbyła się w dniach od 12 do 14 czerwca w Targach Kielce. Co roku w ten sposób organizowane jest wydarzenie, będące unikalną okazją w skali krajowej dla zapoznania się z kompleksową ofertą wszelkiego rodzaju usług pogrzebowych.

Kto wystawia oferty na NECROEXPO?

Przede wszystkim w targach NECROEXPO biorą udział zakłady pogrzebowe, kompleksowo zajmujące się organizacją pogrzebów i wszystkich formalności z nim związanych. Prócz nich, ofertę na targach prezentują i inne firmy z branży cmentarnej i pogrzebowej, w tym kamieniarze oraz producenci usług i akcesoriów związanych z pogrzebem i budową pomnika na cmentarzu. Można zobaczyć na nich ławeczki cmentarne, modele trumien i urn na prochy, czy też pomników cmentarnych. To właśnie podczas NECROEXPO mają miejsce premiery nowych modeli trumien czy innych elementów bezpośrednio związanych z obsługą pogrzebu. Nowoczesne firmy prezentują m.in. systemy komputerowe do zarządzania cmentarzami.

Jak widać, prezentowany przekrój ofert podczas targów branży pogrzebowej i cmentarnej, jest bardzo szeroki. W targach udział biorą nie tylko polskie, ale i zagraniczne firmy. Co roku odwiedza je około 1500 gości z ponad 20 krajów na całym świecie, w tym z Czech, Słowacji, Niemiec, Litwy, Szwecji, Danii, Finlandii, Rosji, Holandii, Danii, Estonii, Włoch, Kanady, USA czy Hiszpanii i Rumunii. Kolejne edycje targów NECROEXPO są coraz większe – rośnie liczba wystawców i powierzchnia stoisk, na których można zapoznać się z ich ofertą. W ciągu ostatnich lat wydarzenie NECROEXPO zyskało miano największych targów pogrzebowych i cmentarnych w Europie Środkowo-Wschodniej.