Metody transplantacji włosów

Istnieją dwie zadowalające metody transplantacji włosów. Oto ich raport

Zabieg przeszczepów włosów jest obecnie kluczową z ogromnym skutkiem i bezpieczną możliwością wypełnienia ubytków włosów.
W dotychczasowych czasach stosowane są następujące metody przeszczepu włosów:

• Metoda STRIP – z j. angielskiego tłumaczony jest jako pasek włosów. Metoda ta charakteryzuje się cięciem, które chirurg tworzy. Wycina się pasek włosów z tyłu głowy o długości około 15cm i szerokości około 1cm. Z tego paska asystenci lekarza przygotowują pojedyncze szczepy zawierające od 1 do 3 włosów. Następnie chirurg nacina skórę w miejscach pozbawionych włosów i wkłada tam opracowane kępki włosów. Jednak nie mogą one być wszczepiane za blisko siebie. Dlatego również, aby uzyskać zadowalający efekt przeszczepu włosów w wielu przypadkach potrzebnych jest około 3 zabiegów. Ponowny zabieg można wyprodukować po około sześciu miesiącach.

• Metoda FUE – z j. angielskiego to Follicular Unit Extracion. Ma możliwość być tłumaczone jako wydobycie mieszków włosowych. Najpierw trzeba zgolić włosy w tylnej części głowy. Nie wycina się tu paska włosów, ale wyłącznie pobiera pojedyncze mieszki włosowe. Chirurg nacina skórę głowy w miejscach, gdzie nie ma włosów i umieszcza tam pobrane wcześniej mieszki włosowe. Największa zaletą takiego zabiegu jest fakt, że nie pozostaje blizna z tyłu głowy. Dzięki temu w przyszłości można zgolić włosy na bardzo krótko i nie będzie żadnych śladów po operacji. Na przeprowadzenie tego zabiegu potrzeba jest bardzo dużo czasu. Przeszczep włosów możliwością FUE zalecany jest w wypadku małych wycinków wyłysienia, np środek głowy u mężczyzny lub utraty włosów w wyniku wypadków.