Medycyna estetyczna – zabieg mikrodermabrazji

Medycyna estetyczna oferuje coraz bardziej popularne w Polsce zabiegi mikrodermabrazji. Zabiegi polegają na usuwaniu wielu warstw naskórka, pielęgnacji skóry z problemami, usuwaniu przebarwień i zalegających w skórze zanieczyszczeń oraz spłycanie zmarszczek.

Mikrodermabrazja diamentowa jest najbardziej popularnym zabiegiem wykonywanym w gabinetach medycyny estetycznej. Poszczególne warstwy naskórka są usuwane za pomocą specjalistycznego urządzenia wyposażonego w  diamentowe głowice. Zabieg ten przeznaczony jest dla osób o wrażliwej i delikatnej cerze skłonnej do alergii. Zabieg wykonywany jest metodą bezpyłową podczas której urządzenie dokładnie zasysa martwy naskórek. W trakcie mikrodermabrazji wykorzystywane są diamentowe kryształki, które po każdym zabiegu muszą być dokładnie sterylizowane. Poleca się korzystanie z kryształków pochodzenia naturalnego, choć w niektórych gabinetach używa się także syntetycznych.

Medycyna estetyczna proponuje również mikrodermabrazję korundową podczas której wykorzystywane są mikronizowane kryształki tlenku glinu. Najlepiej sprawdza się w przypadku skóry problemowej z rozszerzonymi porami i przebarwieniami. Mikrodermabrazja korundowa gwarantuje silniejszy efekt złuszczania niż mikrodermabrazja diamentowa i  dlatego zabieg ten nie jest wskazany dla osób uczulonych.

Najdelikatniejszym zabiegiem jest mikrodermabrazja tlenowa, podczas której do złuszczania naskórka wykorzystuje się tlen i sól fizjologiczną. Metoda ta jest wykorzystywana przede wszystkim do oczyszczania skóry oraz głębokiego nawilżenia, odżywienia oraz spłycenia delikatnych zmarszczek.

K-S-A