Medycyna estetyczna – wszczepianie złotych nici

Upływający czas pozostawia na twarzy widoczne znaki, które pozbawione odpowiedniej pielęgnacji pogłębiają się i sprawiają, że czujemy się mniej atrakcyjne. Medycyna estetyczna poleca bezpieczny i skuteczny zabieg implantacji złotymi nićmi, który w widoczny sposób poprawi kondycję skóry.

Zabieg implantacji złotych nici w skórę twarzy został wymyślony około 40 lat temu we Francji, i polega na wszczepianiu cienkich nitek wykonanych z 24 karatowego złota o grubości 0,1 mm. Nitki układane są w postaci siatki dzięki czemu znakomicie podtrzymują skórę i na wiele lat zapobiegają jej dalszemu wiotczeniu. Zabieg wykonywany w gabinetach medycyny estetycznej polecany jest osobom między 30 a 40 rokiem życia, ponieważ skóra jest jędrna i wystarczająco napięta. Po 40 roku życia zabieg koryguje zmarszczki, napina i ujędrnia skórę. Zbieg najczęściej wykonywany jest na twarzy i szyi, a także polecany jest na inne części ciała potrzebujące ujędrnienia, jak brzuch, ramiona i wewnętrzna strona ud.

Podczas wszczepiania złotych nici stosuje się znieczulenie miejscowe, zabieg jest bezbolesny. Dzięki wykorzystaniu złota następuje zwiększona produkcja elastyny i kolagenu, zwiększa się ukrwienie, ujędrnienie i gładkość skóry. Pierwsze efekty pojawiają się po około 4 tygodniach a ostateczny rezultat widoczny jest po 6 miesiącach. Implantację złotymi nićmi można powtórzyć po kilku latach w wyniku utraty jędrności i zmniejszaniu się efektu odmładzającego.

Medycyna estetyczna wykorzystując złote nici proponuje bezpieczny i nie powodujący reakcji alergicznej zabieg, ponieważ złoto nie utlenia się i nie jest odrzucane przez organizm. Przeciwwskazaniami do wykonywania zabiegu implantacji złotymi nićmi jest kolagenoza, ciąża, karmienie piersią, zaburzenia krzepnięcia krwi i cukrzyca.

K-S-A