Medycyna estetyczna – kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy to polisacharyd odgrywający znaczącą rolę w skórze, ponieważ odpowiada za wiązanie wody w naskórku. W postaci naturalnej występuje w każdym żywym organizmie. Medycyna estetyczna korzystając z najnowocześniejszych osiągnięć wykorzystuje syntetyczny kwas hialuronowy do powiększanie ust i wypełniania zmarszczek.

W skórze młodych ludzi kwas hialuronowy występuje w dużej ilości, zapewnia jej elastyczność i jędrność, nie pojawiają się zmarszczki. Upływający czas wpływa negatywnie na kondycję skóry, możliwość wiązania wody zmniejsza się i następuje stopniowa utrata sprężystości i elastyczności czego ostatecznym efektem jest pojawienie się zmarszczek.

Medycyna estetyczna poleca stosowanie zastrzyków z kwasem hialuronowym, które skutecznie i bez ryzyka uszczerbku na zdrowiu, efektywnie zredukują lub całkowicie wypełnią zmarszczki. Ogromną zaletą kwasu hialuronowego jest to, że nie wywołuje reakcji alergicznych i może być bezpiecznie stosowany u większości pacjentów.

W gabinetach medycyny estetycznej przed zabiegiem znieczula się miejsca wstrzyknięć specjalnym kremem znieczulającym. Igły wykorzystywane w trakcie zabiegu są bardzo cienkie, co również wpływa korzystnie i minimalizuje wrażenia bólowe. Po zabiegu czasami pojawiają się drobne zaczerwienienia  lub niewielkie krwiaczki. Efekt zabiegu utrzymuje się przez kilka miesięcy, ponieważ preparat stopniowo wchłania się, co wiąże się z koniecznością systematycznego powtarzania wstrzyknięć.

Należy pamiętać, że zabieg nie powinien być wykonywany w trakcie ciąży i laktacji, a także kolagenozy i stanów zapalnych skóry.

K-S-A