Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna – botox

Botox wykorzystywany jest w popularnych zabiegach medycyny estetycznej jako idealny środek do walki z pojawiającymi się zmarszczkami w górnej partii twarzy. Pojawienie się pierwszych zmarszczek mimicznych jest konsekwencją wielu niepotrzebnych nawyków jak mrużenie oczy, unoszenie brwi, podpieranie.

Medycyna estetyczna dzięki wprowadzeniu do swoich gabinetów botoxu znalazła znakomitą metodę na poprawę nie tylko wyglądu swoich klientów, ale również ich samopoczucia. Dziś botox staje się popularny nie tylko wśród kobiet, ale również wielu mężczyzn zaczyna dostrzegać potrzebę dogłębnej pielęgnacji skóry i młodszego wyglądu.

Botox aplikuje się podskórnie w wybrane partie twarzy, najczęściej bez znieczulenia i  wykonuje się od 1 do 5 zastrzyków. Po wstrzyknięciu botoxu zostają wstrzymane impulsy nerwowe biegnące z mózgu do tkanek nerwowych. Ponieważ zabieg redukuje 80 % zmarszczek i stan taki utrzymuje się przez okres około 6 miesięcy można planować kolejne zabiegi jeśli chcemy utrzymać długofalowy efekt.

Medycyna estetyczna stosuje również botoks w przypadku nadmiernego pocenia się, a w innych dziedzinach medycyny znajduje zastosowanie również w leczeniu innych schorzeń, w których potrzebne jest porażenie odpowiedniego mięśnia. Nadal przeprowadza się szereg badań, które mogą potwierdzić inne lecznicze właściwości botoxu.

Należy pamiętać, że istnieją przeciwwskazania do stosowania botoxu. Najważniejsze z nich to:
–    karmienie piersią, ciąża, miesiączka
–    zaburzenia nerwowe i sercowo-naczyniowe
–    uczulenie na albuminę ludzką
–    choroby mięśni
–    trądzik i inne schorzenia skórne

Pamiętajmy, że aby uniknąć nieprzyjemnych i oszpecających konsekwencji najlepiej jest skonsultować się z lekarzem przed poddaniem się temu upiększającemu zabiegowi.

K-S-A