Meble w sklepie osiedlowym

pieniadzeProwadząc mały osiedlowy sklepik musimy posiadać maksymalnie dużo niezbędnych na co dzień produktów, dzięki czemu pozyskamy klientów, którzy będą wiedzieć, że znajdą u nas to co nagle im jest potrzebne, a zapomnieli tego kupić, gdy byli na niedzielnych zakupach w supermarkecie, a jednocześnie musimy to pogodzić z niedużą powierzchnią, którą najczęściej dysponujemy. Nie jest to jednak sprawa łatwa i zależy od wielu czynników, z których na niektóre nie mamy wpływu i musimy sobie z nimi radzić, ale są pewne elementy, które możemy zmienić, by nasz sklep okazał się bardziej dochodowy.

Jedną z tych rzeczy, które mogą nam pomóc na niedużej powierzchni zmieścić wiele produktów, a do tego w taki sposób ułożonych, by klienci mieli do nich dobry dostęp są odpowiednie meble sklepowe, które szczególnie w małym osiedlowym sklepiku są bardzo ważną sprawą.

Przede wszystkim regały muszą być modułowe i mieć możliwość regulacji półek oraz różnych wariantów ich ułożenia, tak żeby w zależności od kształtu pomieszczenia móc odpowiednio je dopasować i nie utracić niepotrzebnie powierzchni, która jest bardzo cenna. Dobre dopasowanie do ścian i wszelkich załamań oraz wiele możliwości podziału na większe i mniejsze półki, da nam bardzo wydajną możliwość ulokowania różnorodnych produktów, które po pierwsze będą dobrze widoczne dla klienta, a po drugie nie będą zabierać więcej przestrzeni, niż jest to konieczne.

Podobnie z lodówkami i zamrażalkami należy zwrócić uwagę na ilość i rodzaj półek, możliwość ich modyfikacji, a także dobór odpowiednich temperatur chłodzenia. Dzięki takiemu rozwiązaniu na niewielkiej przestrzeni pomieścimy zarówno lody czy wszelkiego rodzaju mrożonki, jak również chłodne napoje niezależnie od tego, czy będą w małych puszkach, czy dużych butelkach.

Oprócz regałów i chłodziarek warto zwrócić również uwagę na drobne stojaki, które możemy ulokować w okolicy kasy, dzięki czemu wiele produktów, których gabaryty są niewielkie, a jednocześnie często są nabywane, będziemy mogli swobodnie trzymać na widoku.

Najtrudniej jest poradzić sobie z produktami świeżymi, których nie upchamy w sposób dowolny na pólkach jak chociażby warzywa i owoce czy pieczywo. W tym przypadku można rozważyć rezygnację z posiadania takich wyrobów, co niestety najczęściej odbija się na ilości klientów, którzy potrzebując któregoś z tych produktów lub zainwestować w przenośne regały czy inne rodzaje mebli sklepowych (Najlepsze meble sklepowe w Polsce wykonuje firma Tośka Meble). Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy zrobić tymczasowe stoisko poza terenem sklepu, co umożliwi nam zaoszczędzenie miejsca wewnątrz sklepu, a po sprzedaniu warzyw i owoców w łatwy sposób możemy takie stoisko złożyć, a meble schować na zapleczu.

Jak widać tak z pozoru banalna kwestia jak rodzaj mebli sklepowych może mieć decydujące znaczenie dla obrotu naszego punktu, ponieważ odpowiedni dobór regałów, stoisk czy chłodziarek umożliwi nam dogodne ulokowania większej liczby produktów, na tej samej przestrzeni, dzięki czemu nasza oferta będzie korzystniejsza, a tym samym przyciągnie liczniejszą grupę klientów.