Makijaż permanentny: rodzaje i zabieg krok po kroku

Tylko kobiety wiedzą, ile tak naprawdę pracy, czasu oraz energii kosztuje ich codzienna pielęgnacja i nienaganny wizerunek, który w dzisiejszych czasach nie jest już wyłącznie przywilejem, a koniecznością. Właśnie dlatego musimy pamiętać, że każdy detal naszego ciała ma znaczenie i należy mu się profesjonalna pielęgnacja.

Makijaż permanentny krok po kroku

Przede wszystkim należy jasno wyjaśnić, czym tak naprawdę jest makijaż permanentny brwi i jaki jest cel jego wykonywania. Zabieg ten jest pewnego rodzaju tatuażem wprowadzanym na głębokość warstwy podstawnej naskórka. Takie rozwiązanie jest bardzo popularną alternatywą dla krótkotrwałych narzędzi, takich jak na przykład zastosowanie kredek. Efekt makijażu, po korekcie przeprowadzanej około 2 tygodnie od zabiegu, może się utrzymać nawet do 2 lat.

Rodzaje makijażu permanentnego

Tutaj wyróżnić możemy dwie główne metody wykonywania makijażu, a mianowicie metoda włoskowa oraz makijaż brwi ombre. Pierwsza z wymienionych jest technika bardzo czasochłonną, wymagającą i dokładną, a co z tym idzie, efekty są olśniewające. Prawidłowe wykonanie skutkuje naturalnym i olśniewającym efektem, nic więc dziwnego, że to rozwiązanie ma wierne grono zwolenniczek.

Drugą ze wspomnianych metod jest ombre, zwana również metodą pudru. W tym przypadku mamy do czynienia z nieco mocniejszym makijażem, który sprawia wrażenie rysunku. Tak jak w sytuacji wyżej, również ta metoda cieszy się bardzo dużą popularnością w salonach kosmetycznych.

Warto przybliżyć jeszcze jedną technikę pielęgnacji kobiecych brwi, którą jest microblading brwi. Ta oryginalna procedura polega na bardzo dokładnym odtworzeniu brwi przy użyciu specjalnego i sterylnego pióra oraz mikroostrza, a jej korzenie wywodzą się z samej Japonii.

Wykonanie makijażu permanentnego

W celu poprawnego przebiegu zaplanowanej wizyty należy unikać wykonywania henny w okresie miesiąca przed naszym terminem, wskazana jest również regulacja naszych brwi oraz peeling. Długość trwania wizyty waha się i może sięgać nawet dwóch godzin. Po oczyszczeniu naszej skóry następuje naniesienie szkicu upragnionego efektu, dobór właściwego barwnika, znieczulenie i w końcu sam zabieg wykonywany przez profesjonalistę. Przed zdecydowaniem się na makijaż permanetny należy wykluczyć występowanie wszelkiego rodzaju infekcji spowodowanej działaniem wirusów, cukrzycy, łuszczycy, infekcje oczu. Nie możemy również być w stanie ciąży oraz przyjmować sterydów.

Po zabiegu 

Należy przestrzegać kilku istotnych zaleceń, a mianowicie wyłączenie z naszego harmonogramu sauny, basenu oraz solarium na okres co najmniej dwóch tygodni od zabiegu. Warto także unikać słońca, a do higieny twarzy korzystać wyłącznie z wody. Stosując olej kokosowy na twarz

Zalety trwałego makijażu

Korzyści płynące z wykonania makijażu permanentnego są oczywiste, co potwierdza ich ogromna popularność w salonach kosmetycznych. Zdecydowanym plusem jest trwałość wykonanego zabiegu, dzięki któremu efekty mogą utrzymać się nawet do dwóch lat. Kolejna sprawa to zastosowanie naturalnych składników, a także zatuszowanie wszelkiego rodzaju skaz naszej skóry. Ryzyko niepowodzenia zabiegu również można uznać za minimalne, a to z uwagi na fakt dokonywania ewentualnych korekt, które bardzo często są wliczane w cenę usługi.