Jakie leki warto mieć pod ręką w pracy?

W domu czy w pracy warto być przygotowanym na różne sytuacje – polecamy przygotować sobie apteczkę i trzymać ją zawsze w pokoju lub biurku. Na pewno często się przyda, gdyż ile osób w firmie, tyle przypadłości. Podpowiadamy, co warto włożyć do takiej apteczki.

Powinniśmy przewidzieć różne sytuacje i zastanowić się, co zwykle nam lub naszym współpracownikom dolega. Na ból głowy warto mieć lek zawierający kwas tolfenamowy lub ibuprofen, na starte pięty i skaleczenia – plastry, a na osłabienie – aspirynę. O czym jeszcze warto pamiętać?

Każdy z nas wie, co warto byłoby mieć przy sobie, tymczasem zwykle spacerujemy od osoby do osoby z pytaniem typu „Masz może plaster?” lub prośbą „Potrzebuję tabletki przeciwbólowej”. Sprawdź, co aktualnie masz w torebce lub teczce, a przekonasz się, że warto przemyśleć ten temat. Apteczkę biurową można też przygotować w kilka osób i trzymać ją w umówionym i każdemu znanym miejscu.

Leki przeciwbólowe

Przede wszystkim koniecznie zaopatrzmy się w tabletki przeciwbólowe. Najlepszym sposobem na wszelkie dolegliwości są domowe sposoby leczenia, ale nie zawsze ich stosowanie jest możliwe i wygodne. Jeśli dopiero zaczynamy czuć się źle, lepiej od razu zażyć lek, aby choroba się nie rozwinęła. Polecamy głównie środki uśmierzające ból – na ból głowy czy migrenę lek zawierający kwas tolfenamowy czy paracetamol, na ból gardła ziołowe tabletki.

Plastry i bandaże

Plastry są szczególnie pożądane przez kobiety, które wielokrotnie pościerały stopy, wybierając się do pracy w nowych butach. W apteczce warto mieć zapas plastrów – różnej wielkości i o różnym kształcie. Powinny znaleźć się tam także na wszelki wypadek produkty higieny intymnej, chusteczki nawilżające oraz zestaw środków opatrunkowych i dezynfekujących, tj. bandaży, gazików, opasek, wody utlenionej lub alkoholu izopropylowego.

Co jeszcze warto mieć w biurowej apteczce?

Leki przeciwbólowe to zwykle podstawa, ale nie są one antidotum na wszystko – kwas tolfenamowy pomoże w przypadku ataku migreny, ale nie na biegunkę. Pamiętajmy więc także o innych środkach – nawadniających, lekach przeciwbiegunkowych, przeciwalergicznych, wspomagających trawienie, syropach na kaszel, tabletkach na ból gardła, maściach rozgrzewających – np. na sztywny kark, na co cierpi wiele osób pracujących przy biurku i komputerze.

Koniecznie na wyposażeniu apteczki musi znaleźć się też termometr. Co może nieco zaskakujące, pożądanym produktem w biurze są zatyczki do uszu. Warto mieć własne, jeśli z nich korzystamy, ale można też mieć ich kilka w apteczce.

Na wszelki wypadek

Są także przedmioty, które będą przydatne, chociaż nie są obowiązkowe – np. pęseta. Włóżmy też kartkę z zapisanym numerem telefonu alarmowego, gdyż wiele osób pod wpływem stresu nie może wybrać właściwego numeru, aby wezwać pomoc.

Koniecznie kontrolujmy apteczkę na bieżąco, aby nie trzymać w niej leków przeterminowanych.