Lakier do zębów – nowa moda na zęby w kolorze tęczy

Lakier paznokci, lakier do włosów – są to produkty dobrze nam znane, których używamy na co dzień. Ale lakier do zębów!? Brzmi jak absolutne szaleństwo. Dopóki nie przypomnimy sobie, że wszystko na początku było szaleństwem – do póki nie stało się popularne i ukochane przez tysiące osób. A lakier do zębów właśnie teraz zjednuje sobie sprzymierzeńców…

Rzeczywiście, malowanie zębów brzmi to nieco egzotycznie. Przecież od małego wiemy, że zęby mają być mocne, ale przede wszystkim białe. Od kiedy wymyślono lakiery do zębów, możemy z przymrużeniem oka patrzeć na ten ostatni punkt. Firmy kosmetyczne wieszczą, że lakiery tego typu staną się kolejnym krokiem w makijażu, równie naturalnym jak malowanie rzęs czy pudrowanie policzków. Cóż, zanim się to wydarzy na pewno minie jeszcze trochę czasu, jednak patrząc na zdjęcia modelek z takim makijażem, trudno się nie zgodzić, ze kolorowe zęby wcale nie wyglądają śmiesznie, a wręcz atrakcyjnie. Zanim jednak poczujemy się z tym trendem na tyle komfortowo by z tęczowym uśmiechem wyjść na ulicę, możemy go wykorzystać na imprezach okolicznościowych. Halloween jest idealną okazją żeby przetestować na sobie lakiery do zębów – wszak zombie czy czarownice raczej nie błyskają bielą, a raczej straszą żółtym czy wręcz poczerniałym uzębieniem. Możemy puścić wodze fantazji – teraz już nic nas nie ogranicza! Jeśli nie obchodzimy Halloween, tęczowe zęby doskonale sprawdzą się na sesjach zdjęciowych i uczynią nasze zdjęcia prawdziwie niebanalnymi. Kto wie, może za 20 lat, kiedy kolorowe zęby na dobre zagoszczą wśród obowiązujących trendów nasze dzieci będą się dziwić, że miały takich modnych rodziców.

Dentysta Wilanów

Co do dzieci natomiast, nie powinniśmy o nich zapominać! Najmłodsi wiedzą co to dobra zabaw i lubią się wygłupiać, dlatego na pewno rozśmieszy ich kolorowanie zębów na imprezę szkolną lub Prima Aprilis. Lakierów można używać bez obaw – są one bezpieczne i nie zawierają szkodliwych substancji.

Choć lakier do zębów może nam się wydawać osobliwą fanaberią, zastanówmy się przez chwilę – czy nie o to właśnie chodzi w modzie? Eksperyment i zabawę? Warto otworzyć się na nowości i samemu zadecydować czy warto się pochwalić tęczowym uśmiechem!