Kwas hialuronowy, który pokochał cały świat, teraz czas na Ciebie!

Nie ma na świecie kobiety, która nie zastanawiałby się jak przedłużyć swoją młodość i zatrzymać młodzieńczy blask. Ze względu na tego typu marzenia tak szeroko rozwinęła się chociażby medycyna estetyczna.

Jednak zanim zdecydujemy się na tego typu kroki warto pomyśleć nad czymś mniej inwazyjnym.

Czym właściwie jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem organizmu. Występuje w wielu tkankach, jednak największe ilości znajdują się w skórze. Najważniejszym z jego zadań jest zatrzymanie wody w tkankach organizmu na poziomie komórkowym. Każdego dnia jego cząsteczki podlegają rozpadowi, dlatego też ubytki są na bieżąco, samoistnie uzupełniane. Po czterdziestym roku życia organizm zatraca zdolność do tak szybkiej regeneracji. Skutkiem są duże niedobory kolagenu. Z powodu niedostatecznie nawodnionej skóry na której zaczynają uwidaczniać się szpecące zmarszczki. Im szybciej zrozumiany, że uzupełnianie tych braków jest rzeczą niebywale istotną tym lepiej dla kondycji naszego organizmu. Bez wątpienia w tej sytuacji pomocny okazuje się dobry krem zawierający kwas hialuronowy. I to właśnie po tego typu produkty sięgamy w pierwszej kolejności. Bywa jednak tak, że ubytki są na tyle obszerne, że powierzchniowa regeneracja nie wystarcza. Wtedy z pomocą przychodzą bardzo popularne w ostatnim czasie tabletki z kwasem hialuronowym.

Tabletki z kwasem hialuronowym wielkie odkrycie naszych czasów

Kwas hialuronowy stosowany w pastylkach pozyskiwany jest z tkanki zwierzęcej cząsteczki kwasu. W ekspresowym tempie przenika on do wnętrza organizmu skrupulatnie wypełniając wszelakie ubytki. Dużym plusem tego typu kuracji są stosunkowo szybkie rezultaty. Polecany jest zarówno przez zadowolone klientki, badaczy, a także specjalistów z branży kosmetycznej. Liczne badania potwierdziły, że stosowanie produktów zawierających kwas hialuronowy daje doskonałe rezultaty. Respondenci, twierdzą, że efekt ten jest porównywalny do zabiegów przeprowadzanych w gabinetach. Obecnie jest dostępny w wielu formach. Stosuje się bowiem jako dodatek do kremów, serum, balsamów, oraz można zażywać go w doustnej formie tabletek.

Kolagen nada twoje skórze sprężystości

Kolejnym składnikiem bez którego młody wygląd nie mógłby towarzyszyć nam przez lata jest kolagen. Jego ubytki są powodem pojawiania się pierwszych zmarszczek i starzenia skóry. Kolagen ma włóknistą strukturę w związku z czym jest bardzo elastyczny i rozciągliwy. Dzięki tym właściwością nasza skóra pozostaje napięta i jędrna. Tak jak w przypadku z kwasem hialuronowym , jednakże zdecydowanie szybciej bo już około 25 roku życia zaczynają pojawiać się pierwsze niedobory. Organizm w tym czasie spowalnia i zatrzymuje proces syntezy kolagenowego białka. Obserwujemy wtedy pierwsze objawy starzenia się organizmu widoczne na skórze. Chcąc zatrzymać ten nieprzyjemny proces warto zapatrzeć się w specjalistyczne produkty zawierające czysty, naturalny najlepszy kolagen pozyskiwany z ryb morskich. Jest świetnie przyswajany przez ludzki organizm i w krótkim czasie daje imponujące efekty.

Dla jak najlepszych rezultatów kuracji warto wybierać taką, gdzie składniki maja szanse działać nie tylko na powierzchni, ale przede wszystkim od środka organizmu. Aktywne substancje bowiem wnikać będą bezpośrednio w tkanki, a nie tylko w skórę, jak dzieje się w przypadku produktów aplikowanych bezpośrednio na powierzchnię skóry. Weź sprawy w swoje ręce i zatrzymaj cudowne chwile młodości na dłużej!