Finanse

Kredyt hipoteczny – dlaczego warto?

Kredyt hipoteczny to produkt bankowy, po który sięgają najczęściej osoby w przedziale wiekowym 25-50 lat. Jest to bowiem czas w którym „młodzi chcą iść na swoje” lub „ostatni moment by na starość zmienić swoje warunki mieszkaniowe”. Czy faktycznie warto wtedy korzystać z kredyt?

Kredyt hipoteczny jest idealnym rozwiązaniem dla osób potrzebujących znacznego zastrzyku gotówki w krótkim okresie czasu na cel zakupu mieszkania czy budowy domu. Dzięki niemu praktycznie od zaraz można urzeczywistnić swoje marzenie. Aż korci by doszukiwać się tu jakiegoś „ale” czy podchwytliwego zapisu małym druczkiem, jednak w założeniach wpisanych w kredyt hipoteczny, nie ma żadnych „haczyków”. By otrzymać kredyt wystarczy wykazać się płynnością finansową oraz poziomem dochodów, który rokowałby na spłatę pobranego kredytu w przyszłości. Jest to słynna zdolność kredytowa, którą możesz wyliczyć tutaj – kalkulator zdolności kredytowej.

Warunki kredytu hipotecznego

Sama wizja spłaty kredytu oraz należnych odsetek również nie jest taka straszna jak mogłoby się wydawać. Banki dysponują obecnie szerokim wachlarzem zmiennych umożliwiających zaproponowanie kredytu hipotecznego dostosowanego do potrzeb i możliwości finansowych kredytobiorcy. Dotyczy to takich zagadnień jak: wybór okresu spłaty kredytu czy wybór systemu rat (raty stałe czy malejące wraz z upływem czasu). Warto dobrze zastanowić się nad tymi kwestiami, ponieważ mogą one mieć duże znaczenie finansowe. Przykładowo, jeśli zastanawiasz się na ile lat wziąć kredyt hipoteczny, to musisz koniecznie przeczytać ten artykuł.Okazuje się, że jeśli jesteś w stanie utrzymać w ryzach swoje finanse, w zasadzie nie ma to bardzo dużego znaczenia!

Przewodnik po kredytach hipotecznych

W podjęciu decyzji o tym w jakim banku zaciągnąć kredyt hipoteczny pomocne mogą być z kolei dostępne w zasobach sieci porównywarki kredytowe oraz rankingi kredytów hipotecznych. Po wprowadzeniu parametrów planowanego kredytu do porównywarki w ciągu zaledwie kilku sekund możliwe jest uzyskanie zestawienia ofert kredytowych z kilkunastu banków. Ranking kredytów pokazuje natomiast wprost, oferta kredytowa którego banku jest w danej chwili najkorzystniejsza. Tak naprawdę, często jednak lepiej jest skorzystać z pomocy doradcy kredytowego. Pomoże on odnaleźć się w gąszczu ofert, ich wariantów i różnych detali. Nawet jeśli zdecydujesz się skorzystać z takiej pomocy, to i tak pamiętaj, żeby dobrze się przygotować merytorycznie. Pomoże Ci w tym przewodnik po kredytach hipotecznych. Dzięki niemu, niezależnie czy samodzielnie będziesz przechodzić przez procedury kredytowe, czy będzie Ci pomagał doradca, nic Cię nie zaskoczy.

Możliwość komentowania Kredyt hipoteczny – dlaczego warto? została wyłączona