Ciąża,  Dziecko

Komu w drogę … temu wyprawka dla noworodka

Termin porodu zbliża się wielkimi krokami. Właściwie już od siódmego miesiąca można zacząć nie tylko myśleć, ale przede wszystkim praktycznie podejść do tematu przygotowania wyprawki dla noworodka.

Nie zostawiajmy tego na ostatnią chwilę. Po pierwsze zaoszczędzimy sobie stresu, a po drugie czeka nas wielka przyjemność wybierania, rozpakowywania, i składania świeżo wypranych maleńkich ciuszków i pieluszek.

W ostatnich czasach pojawiło się na rynku niezwykle dużo produktów i akcesoriów, które kuszą nas kolorami, różnorodnymi funkcjami i detalami. Jak nie zwariować z tego natłoku i wybrać to co najważniejsze? Wyprawka dla noworodka – ważne jest, by rozsądnie podejść do tematu i zastanowić się czy dany nowy, piękny i kolorowy gadżet będziemy faktycznie używać zgodnie z jego przeznaczeniem, bo jakkolwiek dużo mamy w domu miejsca, kolejny kurzący się przedmiot na szafce nie jest spełnieniem naszych marzeń.

Skompletowanie wyprawki dla noworodka to zadanie niezwykle miłe, zostawia pole do popisu zarówno dla mamy, jak i taty. W tym przypadku niezwykle łatwo jest osiągnąć kompromis i to bez żadnych wyrzeczeń.

O czym powinniśmy pamiętać kompletując wyprawkę dla noworodka?

Pierwsza rzecz to paczka pieluch. Zapinanie pieluch jednorazowych nie jest skomplikowane, ale młode mamy mogą zaopatrzeć się w tę większą paczkę, bo większość z nas poświęciła kilka sztuk podczas nauki przewijania. Kolejna rzecz, którą warto mieć w zestawie to pieluszki tetrowe. Ich funkcjonalność jest niezwykle bogata. Podobnie jak w przypadku nawilżanych chusteczek dla niemowląt, które mają uniwersalne zastosowanie.

Pora przejść do najsłodszej rzeczy na świecie, mianowicie ubranek niemowlęcych. Piżamki, idealne Quax, śpioszki, kaftaniki, body np Lodger, ilość w zależności od czasu pobytu w szpitalu, jednakże na początek po trzy – cztery sztuki wystarczą. Warto pamiętać o cienkich bawełnianych czapeczkach, a także mięciutkich, bawełnianych lub frotowych skarpetkach, ponieważ najwięcej ciepła traci się przez główkę i przez stopy. Dobrym pomysłem jest uzupełnienie wyprawki dla noworodka w mini rękawiczki, gdyż często noworodki zaraz po porodzie mają długie paznokietki, którymi “rysują się” po buźkach.

W wyprawce nie powinno zabraknąć rożka, który otuli nasze maleństwo i zapewni mu poczucie bezpieczeństwa nie tylko w pierwszych dniach, ale także tygodniach życia. Kosmetyki to akcesoria, z którymi nie powinniśmy przesadzać, szczególnie przez pierwsze tygodnie życia. W tym przypadku im mniej, znaczy więcej ochrony dla dziecka. Zatem wystarczy jakiś żel do kąpieli od pierwszego dnia życia, dodatkowo ewentualnie delikatna oliwka.

Jeden Komentarz

  • Agnieszka

    Już niedługo to nas czeka, jestem na połowie więc za jakiś czas także i my będziemy zbierać wyprawkę. Artykuł dokładnie opisany więc będziemy z niego korzystać a na pewno nam nic nie zabraknie:)