Kolory przewodnie wesela i ich znaczenie

fotolia_99875500_mPlanujesz wesele w kolorze blue? A może uwielbiasz soczystą czerwień i chciałabyś uczynić ją przewodnim motywem przyjęcia?
Pamiętaj, że wiodący kolor Twego wesela jest odzwierciedleniem Twojej osobowości i temperamentu. Zanim podejmiesz tę jakże ważną decyzję, zapoznaj się z symboliką poszczególnych barw.

Kolor niebieski jest kolorem, który uspokaja, relaksuje i wycisza. Niweluje zmęczenie, dodaje optymizmu i pozytywnie nastraja. Ze względu na swoją symbolikę świetnie nadaje się do dekoracji weselnej sali. Dzięki dodatkom w kolorze blue Twoi goście będą czuć się swobodnie i komfortowo.

Kolor zielony jest kolorem bezpieczeństwa i optymizmu. Możesz być pewna, że w weselnej sali pełnej zielonych dodatków goście poczują się doenergetyzowani, pobudzeni i bardziej radośni. Soczysta zieleń to doskonały kolor dla osób aktywnych, które podejmują decyzję szybko i mają pozytywny stosunek do życia.

Kolor żółty kojarzy się z latem, słońcem, plażą, beztroską i odpoczynkiem. Dodaje energii, pobudza zmysły, wywołuje nastrój błogości i radości.  Jeśli zdecydujesz się na wesele z żółtymi refleksami, do dekoracji sali koniecznie wykorzystaj słoneczniki, które nie tylko rozweselą gości, ale sprawią, że wnętrze stanie się przytulne i „swojskie”.
Pamiętaj jednak, że zbyt duża ilość żółtych dodatków może irytować i pogarszać samopoczucie.

Kolor biały to symbol czystości i niewinności. Biel jest kolorem przewodnim nie tylko większości sukien ślubnych, ale również dekoracji weselnych sal. Doskonale koi stres, wycisza, poprawia koncentrację i… pobudza kreatywność. Jeśli chcesz wykorzystać ten kolor do dekoracji sali weselnej, Twoje możliwości są niemal nieograniczone – białe obrusy szarfy, ściany, drobne dekoracje i dodatki sprawią, że wnętrze stanie się eleganckie i niezwykle stylowe.
Jeśli chcesz osiągnąć oryginalny efekt, połącz biel z żywym, soczystym, kontrastowym kolorem. Znakomity efekt gwarantowany.

Kolor czerwony – ognisty, zmysłowy, idealny dla pań o barwnej osobowości i wyjątkowym temperamencie. Czerwień jest kolorem nie tylko płomiennej miłości, ale również ognia i ciepła. Czerwone kwiaty będą wyglądać wspaniale w ślubnym bukiecie, a soczyste dodatki wprowadzą do wnętrza weselnej sali szczyptę pikanterii.
Czerwień pobudzi Twoich gości do działania i wpłynie pozytywnie na doznania zmysłowe.

Autor: https://wesele123.pl