Kitesurfing – już wkrótce początek sezonu.

kite-surf-789264_1280-naprzygodeChoć za nami dopiero początek roku dla miłośników kite oznacza to tylko jedno – początek sezonu już tuż tuż. W większości szkół sezon zaczyna się już z początkiem maja, nic więc dziwnego, że miłośnicy kite z coraz większą niecierpliwością czekają na otwarcie baz.

Na ten moment czekają zwłaszcza ci, którzy kite uprawiają tylko w sezonie, trwający w Polsce od maja do września. Potem, ze względu na klimat i warunki atmosferyczne panujące w Polsce, kite można uprawiać w jednej z licznych zagranicznych baz. Niestety nie każdy ma możliwość, aby zorganizować taki wyjazd poza sezonem urlopowym. Takim nieszczęśnikom pozostaje jedynie oczekiwanie na początek kolejnego sezonu w kraju, który lada moment właśnie się rozpoczyna.

Każdy ośrodek i szkoła kitesurfingu powoli szykują się na przyjęcie pierwszych kursantów. To dobry czas na przegląd wyposażenia, wymianę zużytego sprzętu na nowy, konserwację oraz uzupełnienie braków sprzętowych.

To także czas na przygotowanie bazy noclegowej i gastronomicznej oraz skompletowanie kadry instruktorów. Wszystko po to, by wraz z rozpoczęciem sezonu szkoła była gotowa na przyjęcie chętnych i mogła zagwarantować usługi na najwyższym poziomie. Ci, którzy posiadają własny sprzęt również powinni sprawdzić jego stan przed sezonem i w razie konieczności uzupełnić braki oraz dokonać niezbędnych napraw.

O własną kondycję warto dbać cały rok, także poza sezonem. Jeśli jednak czujesz, że twoja forma fizyczna nieco spadła warto poświęcić trochę czasu i popracować nad kondycją fizyczną. Te kilka miesięcy regularnych treningów pozwolą wrócić do formy, która zapewni korzystanie z uroków kite.

Jeśli w tym sezonie dopiero zaczniesz przygodę z kite tym bardziej popracuj nad swoją sprawnością – z pewnością przyda się ona podczas stawiania pierwszych kroków na desce z latawcem. Zanim przejdziesz do praktyki, warto wykorzystać te kilka miesięcy na zdobycie podstawowej teoretycznej wiedzy. W sieci nie brak fachowych blogów i serwisów kitesurfingowych, które pozwolą „na sucho” poznać tajniki tej dyscypliny, co może potem znacznie ułatwić naukę.

Tak więc – bez względu na to czy jesteś amatorem, który dopiero zacznie przygodę z kite czy może dyscyplina z latawcem nie ma już przed tobą tajemnic, możesz rozpocząć odliczanie do sezonu kitesurfingowego.

One thought on “Kitesurfing – już wkrótce początek sezonu.”

  1. Blake says:

    Bardzo zaciekawił mnie Twój post, przyjemnie się czyta.
    Dziękuję za cenne sugestie. zdjęcia artystyczne na wesele to również
    ważny temat nad którym warto się zastanowić. Chętnie pomogę
    go rozwikłać 🙂 Pozdrawiam

Comments are closed.