Karmić i nie zwariować

biustonosz-mama-cara-mia-bialySpodziewasz się dziecka. Już za chwilę Twoje życie zmieni się w sposób, którego nie jesteś w stanie sobie jeszcze wyobrazić, a w centrum wszystkich wydarzeń znajdzie się mały człowiek, który przez pierwsze tygodnie swojego życia będzie mieć tylko jedno zadanie: jeść.

Przeczytałaś już pewnie wszystko o tym, jak dobre dla rozwoju dziecka jest karmienie mlekiem matki. Ty też tego chcesz: zbudujesz w ten sposób głębszą więź z dzieckiem, nie wspominając już o tym, że mamy karmiące łatwiej wracają do formy po porodzie. Przed oczami masz wyidealizowaną wizję trzymania dziecka w ramionach i czułego karmienia. Podobnie jak Ty wyobraża sobie karmienie piersią wiele kobiet, jednak spora część z nich przed upływem miesiąca porzuci naturalne karmienie na rzecz butelki.

biustonosz-mama-shake-milk-usztywnianyPrzygotuj się fizycznie i psychicznie

Nie dlatego, że są złymi lub leniwymi matkami. Po prostu nikt ich nie uprzedził, jak W RZECZYWISTOŚCI wygląda karmienie piersią. Przede wszystkim, noworodek, choć je niewiele, je bardzo długo. Przygotuj się na to, że przez pierwsze tygodnie będziesz głównie zajmować się karmieniem. I chodzi tutaj nie tylko o przygotowanie psychiczne, ale również fizyczne: jeszcze przed porodem przygotuj sobie mrożonki z obiadami. Jeżeli masz zaległości w filmie lub lekturze – to będzie odpowiedni czas, żeby je nadrobić. Porozmawiaj też z ojcem dziecka: niech wie, że to na niego spadnie spora część obowiązków domowych. Dowiedz się, w jakich pozycjach można karmić i stosuj je zamiennie, by zminimalizować ból mięśni.

Jeszcze w czasie ciąży zaopatrz się w porządne biustonosze do karmienia: najlepiej od razu kilka sztuk. Zanim laktacja się ustabilizuje, będziesz doświadczać tzw. nawału pokarmu, w czasie którego szybko przemoczysz stanik. Weź też pod uwagę, że potrzebujesz dodatkowych staników, w których będziesz spać. Dobrym wyborem mogą być biustonosze ze sztywnymi miseczkami na dzień oraz z miękkimi na noc. Sztywne miseczki lepiej podtrzymują piersi i sprawią, że będzie Ci nie tylko wygodniej, ale pomogą Ci poczuć się bardziej kobieco. Powinny być wykonane z oddychających tkanin, które zapewnią Ci większy komfort.

Pierwsze 2 – 3 staniki powinnaś kupić jeszcze w czasie ciąży. Po kilku – kilkunastu tygodniach obwód pod piersiami oraz wielkość samych piersi mogą się zmienić – wtedy warto zaopatrzyć się w kolejne staniki. Przejrzyj Internet: tutaj też znajdziesz największy wybór rozmiarów. Nietypowe i duże rozmiary biustonoszy znajdują się w ofercie sklepu Nevershy.pl.