Kamień dekoracyjny – szerokie zastosowanie i trwały efekt

Wybierając materiał wykończeniowy warto zwracać uwagę nie tylko na ich zalety estetyczne, ale też inne cechy – walory mogące potencjalnie ułatwić życie użytkowników. Kamień dekoracyjny – to klejone paski kamienia naturalnego, jest odpowiedzią na obie te potrzeby. Sprawdź co powinieneś o nim wiedzieć

Wybierając materiał wykończeniowy warto zwracać uwagę nie tylko na ich zalety estetyczne, ale też inne cechy – walory mogące potencjalnie ułatwić życie użytkowników. Kamień dekoracyjny – to klejone paski kamienia naturalnego, jest odpowiedzią na obie te potrzeby. Pięknie i stylowo się prezentuje, dostępny jest w wielu wzorach i kolorach, a przy tym cechuje się ogromną wytrzymałością i trwałością. Jest też łatwy w układaniu oraz odporny na wilgoć, uszkodzenia, kurz czy zmienne warunki atmosferyczne – dzięki temu łatwo utrzymać go w odpowiednim stanie. Po zaimpregnowaniu można mieć pewność, że kamień będzie zdobił dom przez długi czas. Ze względu na powyższe zalety stosuje się go zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz budynków.

Kamień dekoracyjny na ścianę – zewnętrzny

Z racji tego, że kamień dekoracyjny jest odporny nawet na skrajną pogodę, z powodzeniem można go wykorzystać do wykończenia obejścia. Doskonale wygląda na elewacji, gdzie można używać ich do wykończenia wszystkich ścian lub tylko tych wybranych. Oryginalnym pomysłem jest zaakcentowanie jednej ściany – frontowej lub od strony tarasu. Można też pójść krok dalej i postawić na tak oryginalne rozwiązanie, jak ozdobione kamieniem rogów budynku, cokołu lub okolic drzwi wejściowych. Często wykorzystuje się też panele kamienne do dekoracji słupków ogrodzenia, filarów albo nawet garażu. Projektując obejście, warto pomyśleć o drobnych eksperymentach i na przykład użyć dwóch lub więcej rodzajów kamienia naturalnego do stworzenia opartych na kontrastach wzorów.

Kamień dekoracyjny wewnętrzny

Również we wnętrzach można używać paneli kamiennych na różne sposoby. Nadają się idealnie do dekoracji ścian w gabinecie lub w salonie – wszystkich albo tylko jednej, która ma mieć charakter reprezentacyjny. Doskonale sprawdzą się też do stworzenia interesujących akcentów – na przykład jako ozdoba ściany za tv lub kominka. Dobrze prezentują się także jako tło dla wewnętrznych schodów. W połączeniu z dobrze dobranym oświetleniem pozwalają nadać unikalnego, nastrojowego klimatu kuchni lub łazience. Jasny kamień dekoracyjny optycznie powiększy i rozświetli każde pomieszczenie, z kolei ciemniejszy umożliwia wykreowanie eleganckiej, stonowanej atmosfery. Szeroka gama dostępnych paneli kamiennych sprawia, że z łatwością można je stosować nawet do najbardziej zróżnicowanych rozwiązań stylistycznych.

Kamień dekoracyjny to warta uwagi propozycja, z której warto skorzystać przy projektowaniu wnętrz, jak i obejścia domu. Doskonałe walory estetyczne tak ozdobionych ścian będą długo cieszyć oczy domowników i gości – trwałość oraz odporność paneli kamiennych jest niezwykle istotnymi i użyteczną zaletą. To doskonały wybór i gwarancja satysfakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *