Jesienna pielęgnacja

Nadejście jesieni może wprawić nas w pewien przygnębiający nastrój. W związku z tym warto zapewnić sobie samemu trochę przyjemności i zadbać o wygląd. Jesień jest idealnym momentem na udzielenie naszej skórze pomocy przy regeneracji po lecie. Oprócz tego możliwe jest także wykonanie zabiegów, przy których istotne jest nie wystawianie twarzy na promieniowanie słoneczne.

Po lecie nasza skóra ewidentnie wymaga pielęgnacji. Często jest wysuszona, poszarzała i pozbawiona blasku. Dzieje się tak głównie ze względu na martwy naskórek, który w czasie działania niepożądanych czynników środowiska, stworzył swego rodzaju warstwę ochronną. Sprawia to jednak, że skóra ma nieestetyczny wygląd, czego staramy się jak najbardziej uniknąć. W związku z tym wraz z rozpoczęciem jesieni, warto przejść kilka serii zabiegów złuszczających. Dla posiadaczy cer wrażliwych i suchych bardzo dobrze sprawdzą się peelingi mechaniczne, mikrodermabrazja lub peeling enzymatyczny. Jeśli jednak skóra klienta należy do mniej delikatnych, warto w okresie jesieni sięgnąć po kwasy. Naturalnie najlepiej w tym przypadku skonsultować się ze specjalistą, kwasy są bowiem dość silną metodą złuszczania. W czasie stosowania kwasów bardzo istotna jest też odpowiednia pielęgnacja oraz unikanie szkodliwych warunków środowiska. Ważny jest również dobór odpowiedniego kwasu (np. AHA, BHA, PHA, kwas migdałowy), w czym bez wątpienia najlepiej doradzi kosmetyczka lub kosmetolog.

Jesień jest też dobrym momentem na silną regenerację skóry. Choć istnieje wiele zabiegów, które mają takie właściwości, jednym z najbardziej skutecznych jest mezoterapia Radom. Zarówno w przypadku mezoterapii bezigłowej, jak i igłowej, zabieg ten umożliwia łatwiejszy transport składników aktywnych wgłąb skóry, co zwiększa ich pozytywne działanie na skórę. Dzieje się tak głównie ze względu na otwarcie kanałów przeznaskórkowych, za pomocą igły lub – w przypadku mezoterapii bezigłowej – ultradźwięków. Dobór preparatów użytych w zabiegu zależy od typu oraz kondycji cery, a także efektu, który chce osiągnąć klient. W okresie mniejszego nasłonecznienia, a w związku z tym także niewielkiego narażenia skóry na podrażnienie z tym związane, zalecana jest mezoterapia przy użyciu preparatów bogatych w różnego rodzaju witaminy, zwłaszcza A, E oraz C. Dostarczenie ich skórze przy pomocy mezoterapii zaskutkować powinno świeższym wyglądem.

Regeneracja skóry twarzy po lecie, a także przygotowanie jej na zimę, to dwa cele, które powinniśmy obrać sobie w czasie jesiennej pielęgnacji. Warto w takim czasie zastanowić się nad zabiegami, których nie powinno się wykonywać w innym czasie lub które działają bardzo intensywnie i pozwolą na łatwe osiągnięcie pożądanych efektów.