Jakie rolety wybrać?

Kitchen and living roomRobisz remont w mieszkaniu, urządzasz dom? Pomyślałaś, że dobry rozwiązaniem będzie zamontowanie rolet. Tylko, które wybrać?

Wybranie się do sklepu bez jakiegokolwiek rozeznania grozi zagubieniem. Obecnie dostępne na rynku są niezliczone ilości różnorodnych rolet, wzorów. Jedne bardziej modne od drugich. Jednak, czym, poza ceną, różnią się oferowane w sklepach rolety i którą wybrać do swojego mieszkania?

Rachunek sumienia

Zanim wybierzesz się na zakupy, zastanów się na „trzeźwo”, jakie ma być przeznaczenie rolet. Natłok wzorów i kolorów może sprawić, że dokonasz zakupu pod wpływem chwili. Aby tego uniknąć, warto wynotować kilka zasad, według których będziesz postępowała. Zastanów się, czy mają być one głównie dekoracją czy też zależy Ci na ich funkcjonalności. A może chciałabyś połączyć obie te funkcje? Ważne jest również pomieszczenie, w którym będą zamontowane. Inne wybierzesz do kuchni, inne do łazienki, a jeszcze inne do sypialni czy pokoju dla dziecka. Weź pod uwagę również możliwości montażowe danej rolety oraz oczywiście wymiary i rodzaj okna. Ostatnim etapem jest wybór odpowiedniego koloru, wzoru, tak, aby pasował do wystroju wnętrza.

Dla ceniących praktyczne rozwiązania

Jeśli szukasz czegoś mniej inwazyjnego. Wybierz model mini. Montowane są na skrzydle okna, dzięki czemu unikniesz wiercenia otworów. Najlepiej sprawdzają się, które często uchylasz bądź otwierasz. Klasyczne natomiast sprawdzą się znacznie lepiej przy dużych oknach. Montuje się je na ścianie lub suficie. Funkcjonalne są także rolety w systemie kasetowym. To dobre rozwiązanie do sypialni bądź pokoju dziecięcego. Świetnie, bowiem ograniczają przenikanie promieni słonecznych.

Funkcjonalność i ozdoba

Jeśli cenisz sobie wygodę, ale jednocześnie chcesz, aby Twoje okno było ozdobne, wybierz rolety rzymskie. Wszelkie modele i ciekawe wzory znajdziesz na: http://firanyzaslonykarnisze.eu/rolety-rzymskie/  Rolety rzymskie podczas podnoszenia układają się w eleganckie fałdy. Dzięki temu stanowią idealną ozdobę okna. Takie rozwiązanie to właśnie połączenie rolet i zasłon z delikatnymi firankami. Wykonywane są z różnorodnych materiałów, najczęściej z lekkich, chociaż obecnie wyobraźnia projektantów nie zna granic. Uszyć można je praktycznie z każdego rodzaju materiału. Ostatnio często spotykane są wersje zamszowe czy żakardowe. Często mają różnorodne kolory i nietuzinkowe wzory. Dzięki temu idealnie komponują się z niemal każdym wystrojem pomieszczenia. Bez względu na to czy preferujesz klasycznie czy też nowocześnie udekorowane mieszkania.