Jakie meble kupić, by zaoszczędzić trochę miejsca?

bedroom-1078890_1280Wszyscy bardzo dobrze zdajemy sobie sprawę z tego, jak istotna jest przestrzeń w mieszkaniu. Jeszcze lepiej wiedzą o tym Ci, którzy mieszkają w ciasnym mieszkaniu w bloku – tutaj każdy metr kwadratowy będzie na wagę złota. Jakie więc meble kupić, by zyskać trochę przestrzeni i zaoszczędzić kilka metrów kwadratowych?

Bardzo fajnym pomysłem jest kupno mebli modułowych. Tego typu meble ostatnimi czasy stały się bardzo modne, a przede wszystkim praktyczne. Kupując jeden mebel możemy go wykorzystać jako kilka różnych propozycji. Łóżko i komoda w jednym? Dlaczego nie. Za pomocą kilku ruchów możemy zmienić mebel w łóżko lub w komodę w zależności od naszych potrzeb. Tym samym oszczędzamy miejsce, które musielibyśmy przeznaczyć na drugi mebel. To samo tyczy się chociażby stolika, pod którym schowamy sofę i dodatkowy drugi, mniejszy stolik na kawę. Kolejnym meblem kompaktowym będzie stolik, w skład którego wchodzą odpowiednio dopasowane krzesła tak, by złożone ze stolikiem nie zajmowały dużo miejsca. Meble ,,kilka w jednym” są więc idealnym pomysłem na oszczędność miejsca. Z drugiej strony zaś patrząc – jest to oszczędność nie tylko miejsca, ale również pieniędzy. Kupując jeden mebel nie musimy wydawać już na ten drugi, bo mamy dwa w jednym.

Kolejnym sposobem na zaoszczędzenie domowej przestrzeni jest kupno mebli zrobionych na wymiar. Sprawdza się to zwłaszcza w przypadku, gdy pokój ma skosy, czy też parapety, które przeszkadzają w kupnie standardowego mebla. Oczywiście – mebel kupimy, ale zawsze zostanie nam jakaś nieużytkowa powierzchnia, którą pryz meblach na wymiar z pewnością dobrze wykorzystamy. Nie dość, że zaoszczędzimy miejsce, to będziemy mieć dokładnie taki mebel, jak sobie wymarzyliśmy – według własnego projektu.

Przede wszystkim kupujmy takie meble, które będą praktyczne i jednocześnie nie będą zajmowały dużo przestrzeni. Zamiast więc wybierając duży stół kuchenny – wybierzmy mniejszy z opcją rozłożenia. Biurko duże możemy zastąpić mniejszym, a sofa z możliwością rozkładania będzie równie wygodna, co duże dwuosobowe łóżko.

Odpowiednio dobrane meble mogą zaoszczędzić naprawdę dużo przestrzeni, którą to możemy wykorzystać na coś innego.

Zaoszczędź przestrzeń z Mega-Meble i sprawdź nasze meble w Warszawie.

2 thoughts on “Jakie meble kupić, by zaoszczędzić trochę miejsca?”

  1. sadana says:

    Trzeba obserwować promocje, często w Agacie są a tam można dostać dobre meble, mają dużo dobrych producentów.

  2. eria says:

    Tak w Agacie maja promocję i to bardzo często, praktycznie wszystkie meble, które wymienialiśmy na nowe są tam kupowane. Jest tam taki duży wybór, że każdy cos tam dla siebie wynajdzie.

Comments are closed.