Jaki wybrać pad do komputera? Na co zwracać uwagę?

Gry komputerowe to rozrywka na najwyższym poziomie. Czasami jednak sterowanie na klawiaturze nie wystarcza, bo i rozgrywka na tym traci i nasza przyjemność z pokonywania kolejnych poziomów w grze. W tej sytuacji poważnie myślimy nad tym, aby kupić gamepada. To dobry pomysł, bo w wiele tytułów lepiej się gra, mając go na wyposażeniu. Powstaje jednak pytanie: jaki wybrać?

Niektórzy dość dziwnie reagują na określenie “pad do komputera”, bo gamepady kojarzą się głównie z konsolami. I też z tego powodu nierzadko taka rozgrywka jest ciekawsza, ale nie ze względu na bardziej atrakcyjne gry, a właśnie dlatego, że lepiej, wygodniej spędza się ten czas z padem w ręku, a nie ślęcząc nad klawiaturą. Wiele osób więc myśli nad tym, by dokupić profesjonalny pad, nie żeby go zamienić z klawiaturą, bo i ona pasuje do wielu rozgrywek, ale po prostu, aby uzupełnić swój gamingowy zestaw. O czym jednak trzeba pamiętać przed zakupem? Na co zwracać uwagę?

Czy pad będzie wygodny?

Na pewno nie warto kupować w ciemno, czyli nie oglądając go wcześniej “na żywo”. Można go wtedy potrzymać w ręce, zobaczyć jak leży w dłoniach, czy pasuje nam jego kształt itd. To niezwykle istotne, bo to, co dla jednego jest odpowiednie, niekoniecznie będzie takie dla drugiego, dlatego tak ważne, aby wcześniej to sprawdzić. Po takich “oględzinach” będziemy mieć dokładne pojęcie o tym, czy dany sprzęt jest wręcz dla nas stworzony, a może wręcz przeciwnie – zupełnie nam nie pasuje.

Jak wykonany jest pad?

Zdarzy się pewnie podczas niejednej gry, że pad upadnie nam na ziemię. W sumie normalne, przecież każda rzecz może wypaść z ręki. Żebyśmy jednak nie zdziwili się zbytnio, jak po jednym z takich zdarzeń sprzęt przestanie dobrze działać, albo w ogóle odmówi posłuszeństwa. Ważne więc, aby przed zakupem dokładnie sprawdzić, jak jest wykonany, szczególnie jak zostały spasowane elementy. Jednocześnie istotne są też dodatki, jak antypoślizgowa guma, która zdecydowanie polepsza komfort użytkowania. Stabilność uchwytu jest w tej sytuacji pewniejsza.

Przewodowy czy bezprzewodowy?

Wydaje się, że model bez kabla jest zdecydowanie lepszy, bo nic nie plącze się pod nogami, co może bardzo irytować podczas grania. Jednak dla zapalonych graczy nie jest to dobre rozwiązanie, ponieważ pad bezprzewodowy działa na baterie, a te niestety szybko się rozładowują. Szczególnie jak gramy dużo, po kilka godzin dziennie, to niestety nie możemy liczyć, że będzie funkcjonował bez zarzutu. Nawet jak wytrzyma, to przez słaby poziom zasilania wykonywane przez nas akcje nie będą takie, jakie być powinny. Jak więc widzimy, lepiej wybrać pad przewodowy, ale przed kupnem sprawdźmy, jaka jest długość kabla, aby nas nie ograniczał.

Ponadto, zobaczmy też, czy wybrany przez nas sprzęt jest kompatybilny z komputerem, jak i z różnymi grami. Nie ma chyba nic gorszego dla gracza, gdy po podłączeniu nowego urządzenia okazuje się, że coś jest nie tak. Pamiętając o tych kwestiach, łatwiej nam będzie wybrać taki pad do komputera, który sprawdzi się podczas grania nawet w najbardziej wymagające gry.