Jaką lotkę do badmintona wybrać?

Badminton to bez wątpienia jedna z najpopularniejszych gier sportowych. Niezwykle doceniana przez zawodowców jak i amatorów w każdym wieku. To również świetna forma spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu z całą rodziną. Co potrzebujemy aby zacząć naszą przygodę z badmintonem? Trzy podstawowe rzeczy: rakietę, lotki oraz siatkę. Dzisiaj skupimy się na lotkach do badmintona.

Rodzaje lotek do badmintona.

Obecnie na rynku dostępne są trzy rodzaje lotek:

  • Piórowe
  • Nylonowe ( syntetyczne )
  • Karbonowe

Zacznijmy od lotek piórowych, które wykonane są z naturalnych materiałów czyli pór: kaczych lub gęsich jak również naturalnego korka. Lotki do badmintona najwyższych klas wykonane z gęsich pór, które gwarantują najwyższą jakość produktu, jednocześnie zapewniając jej wysoką wytrzymałość i trwałość. Lotki piórowe stosowane są podczas turniejów jak również treningów zawodników lub amatorów reprezentujących wysoki poziom swoich umiejętności.

Kolejnym dostępnym na rynku rodzajem lotek są lotki nylonowe wykonane z syntetycznych materiałów. Lotki te w zależności od jakości materiałów użytych do ich produkcji można podzielić na kilka modeli, które to określają trwałość wykonania danej lotki. Jest to idealny produkt do wszelkiego rodzaju treningów, jak również rodzinnej zabawy na świeżym powietrzu. Lotki nylonowe najwyższej klasy z powodzeniem mogą służyć przez długi długi czas.

Ostatnim rodzajem dostępnych lotek są lotki karbonowe, które pojawiły się na naszym rynku dopiero w tym roku. Cechą charakterystyczną tego modelu lotek jest połączenie parametrów lotki piórowej z trwałością lotki nylonowej. Pióra wykonane są z włókien karbonowych do złudzenia przypominających naturalne pióra ale ich trwałość jest nieporównywalnie większa. Jest to idealna alternatywa dla tych którzy ze względów ekonomicznych nie kupują lotek piórowych. Parabola lotu lotki karbonowej jest niezwykle zbliżona to lotki piórowej natomiast jej trwałość jest nieporównywalnie większa.

Prędkość lotek do badmintona.

Zarówno lotki piórowe jak i nylonowe dostępne są w kilku prędkościach. Poniżej znajdziecie ich podział:

Lotki piórowe:

  • 76 (wolne)
  • 77 (średnie)
  • 78 (szybkie)

Lotki nylonowe:

  • zielone (wolne)
  • niebieskie (średnie)
  • czerwone (szybkie)

Jeśli nadal będziecie mieś problem z wyborem najlepszej dla siebie lotki dobrze jest poradzić się specjalisty w tej dziedzinie. Większość sklepów oferujących tego typu produkty udzielą Wam wszelkich informacji na ten temat. Bez wątpienia na początkowym etapie przygody z badmintonem najlepiej jest skorzystać z lotek nylonowych lub ewentualnie karbonowych. Dzięki swojej wysokiej trwałości będą dużo bardziej odporne na uderzenia a co za tym idzie znacznie dłużej Wam posłużą niż lotki piórowe.