Jaką deskę do prasowania wybrać?

Wybór deski do prasowania wydaje się być dość błahy, jednak w istocie jest to niezwykle ważna kwestia, która zaważy na odpowiednim prasowaniu. Na nic bowiem zda się dobre żelazko, jeżeli nasza deska będzie zniszczona lub słabej jakości. Oczywiście istnieją także deski pomagające prasować, a nawet specjalnie połączone ze stacjami pary zestawy interaktywne. Jaką deskę wybrać?

Klasyczna, ażurowana z pokrowcem

            Podstawową opcją jest zwykła deska do prasowania z pokrowcem. Istotną rolę odgrywa zarówno jedno, jak i drugie. Dlaczego? Deska nie może być zbyt cienka i niewłaściwie ażurowana. Jeżeli tak się stanie szybko zniszczy pokrowiec i zacznie przypalać ubrania. Ażur jest niezwykle istotny dla doskonałego prania bez zagnieceń. Jeżeli będzie niewłaściwie wykonany, to deska zacznie przypalać nasze ubrania. Warto zastanowić się nad deską dobrze regulującą wysokość, aby każdy miał do niej swobodny dostęp. Z kolei wybierając pokrowiec zdecydujmy się na nieco lepszy, może mieć także specjalne miejsce na czyszczenie spodu żelazka.

Pomagająca prasować

            Część desek jest tak wyposażona, że ich struktura wspiera prasowanie. Aktywna para nie zostaje przez nie zmarnowana. Takie deski wykorzystują parę, aby w łatwy i szybki sposób oddać ją wspomagając prostowanie zagnieceń. Prasowanie na takich deskach nie wymaga wielkiego wysiłku ani umiejętności. Są one łatwe w obsłudze i nieco droższe od klasycznych wersji. Jednak we współpracy z dobrej jakości żelazkiem są w stanie znacznie ułatwić prasowanie.

Samowystarczalna

            Deski podłączone do stacji pary stają się przedłużeniem żelazka. Są to takie deski, które oddziałują parą na ubranie także z drugiej strony, co wpływa na szybkość prasowania oraz na jego jakość. Jest to sprzęt wysokiej jakości i raczej przeznaczony do prasowania hurtowego lub zarobkowego.

            Wybierając deskę do prasowania warto odwiedzić leifheitsklep.pl, aby porównać, jakie możliwości dają nowoczesne deski. Dzięki nim prasowanie stanie się przyjemnością, a nie żmudną i trudną pracą. Warto więc zainwestować nieco więcej, by nie niszczyć ubrań i działać szybciej oraz precyzyjniej.